Novinky

Apple už dva roky nepotěšil nejnáročnější uživatele. Co zatím víme nástupcích Mac Pro a monitoru XDR?

Od představení prvního zařízení z revolučním procesorem M1, který odstartoval novou éru pro všechny počítače od Applu, už uplynuly téměř dva roky.  Za tu dobu Apple víceméně stihl uskutečnit svůj cíl. Každý MacBook a iMac už dnes pohání čip z řady M. V některých případech jde dokonce o další generaci původního procesoru.  Jeden produkt v nabídce ovšem na omlazení stále čeká. Paradoxně ten úplně nejdražší.  Mac Pro, který je dnes v nabídce, se objevil během konference WWDC v roce 2019. Společně s horkou novinkou v podobě displeje XDR mělo jít o produkty určené pro ty nejnáročnější uživatele. Právě tato skupina zákazníků Applu by už ale potřebovala nová lákadla.

Zdroj: unsplash

 

O nástupci stroje Mac Pro se už mluví poměrně dlouho. Například loni v květnu Bloomberg vydal zprávu, podle které Apple připravuje počítač se 40jadrovým procesorem. O nic jiného než nový Mac Pro tak jít nemohlo. Analytici Bloombergu také uvedli, že nástupce vlajkové lodi Applu získá o něco kompaktnější design. O měsíc později pak magazín 9to5mac reportoval o tom, že v Applu chystají i nástupce monitoru XDR. Měl mít samostatný čip A13 a Neural Engine. Z tohoto zařízení se nakonec vyklubal display Mac Studio. Plnohodnotného nástupce displeje XDR ale Apple nezatratil. V Applu by totiž měli pracovat na ještě jednom monitoru, který má dostat 7k displej.

U nového iPadu Air byla zjednodušena výměna baterie

Postoje k této spekulaci se ale dost zásadně liší. Zatímco někteří analytici tvrdí, že v Cupertinu ještě jeden model monitoru plánují, jiní tvrdí opak. Například Ming Chi Kuo se nechal slyšet, že Mac Studio je na nějakou dobu jedinou samostatnou obrazovkou, kterou od Applu uvidíme. Ross Yong naopak mluví o monitoru s rozlišením 5k. To je méně, než má aktuální monitor XDR. Young také tvrdí, že novinku Apple představí letos v červnu a její produkce už se rozběhla. Zda se během roku skutečně dočkáme nástupce stroje, jehož cena se počítá ve stovkách tisíc korun, se dozvíme v následujících měsících.

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button