Novinky

U nového iPadu Air byla zjednodušena výměna baterie

Na poslední keynote byl představen nový iPad Air páté generace, mezi jehož největší vylepšení patří procesor M1, podpora 5G či až dvojnásobné přenosové rychlosti přes USB-C rozhraní. Apple však na své prezentaci nezmínil, že implementoval i vylepšený způsob vyměňování baterie, který ocení jak servisní technici, tak i domácí uživatelé, kteří si chtějí akumulátor vyměnit sami. Tato výhoda se ale bohužel nebude týkat oficiálních Apple servisů, kde bude oprava baterie řešena stále pouze výměnou za nový kus.

iPad Air 2020
Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Richard Streit)

Dle webu iFixit pomáhají lehčí výměně vytahovací poutka na spodní straně článků baterie. U starších generací iPadu Air byly totiž bateriové články napevno vlepené a pro odstranění lepidla bylo potřeba speciální rozpouštědlo.

Tento mechanismus Apple použil již u několika zařízení včetně iPadu mini a nejnovějších modelů MacBook Pro. Přestože mají tyto produkty také vytahovací poutka, tak oprava u nich nemusí být tak snadná, jak by se mohlo na první pohled zdát. Například akumulátor u iPadu Mini je totiž stále přilepen podél spodního a horního okraje, což není z hlediska jednoduchosti oprav úplně ideální. Momentálně tedy není úplně jasné, zda nezůstane baterie u iPadu Air přilepena alespoň částečně, jako je tomu u iPadu Mini.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button