Novinky

Apple uvolnil první veřejnou beta verzi pro iOS 12 a macOS Mojave

Na začátku tohoto měsíce představil Apple s velkou slávou novou verzi svých operačních systému. Největší pozornost přitom věnoval softwaru pro svá mobilní zařízení. iOS 12 totiž přináší několik velmi zajímavých novinek. Dosud si novou verzi operačního systému pro iPhony a iPady mohli vyzkoušet pouze lidé, kteří vlastní speciální vývojářský profil. Tomu je však konec. Počínaje dneškem je totiž testovací verze systému iOS 12 dostupná také veřejnosti. Stejně tak je od nynějška k dispozici také první veřejná beta verze operačního systému macOS Mojave pro stolní a přenosné počítače Mac. K dispozici je také beta verze operačního systému tvOS pro Apple TV.

K instalaci iOS 12 public beta je nutné stáhnout si speciální profil, na základě něhož poté iPhone nebo iPad automaticky v nastavení vyhledá potřebnou aktualizaci. Zkušenější uživatelé však jistě potvrdí, že první beta verze systému iOS může často přinést více utrpení než užitku. Vývojáři totiž na finální verzi systému stále pracují a tak testovací varianta může nést známky nedodělků. IOS 12 byl však o začátku vyvíjen s důrazem na celkové odladění systému, je tak možné, že letos nás prvních porodních bolestí Apple ušetří. Přesto doporučujeme před aktualizací vytvořit kompletní zálohu vašeho zařízení.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button