Novinky

Apple vydal iOS 14.5 Beta 5. Jakých novinek jsme se dočkali tentokrát?

Včerejší datum mělo být pro Apple fanoušky pomyslným startem letošního roku. Právě na včerejšek, 23. března 2021, měla být plánována první letošní keynote, na které bychom měli vidět nové iPady, AirTags a další. Ovšem v posledních dnech se objevily informace, že je keynote přesunuta na duben. Mnozí alespoň věřili v jarní barvy originálního příslušenství, ale bohužel ani toho jsme se nedočkali. Alespoň malou radost udělal Apple svým vývojářům a později i veřejným beta testerům a vydal již pátou beta verzi svých nových operačních systémů. Pojďme se společně podívat, co je nového a kdy iOS 14.5 vyjde pro veřejnost.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Co nového nám 5. beta přináší?

iOS 14.5 Beta 5 přichází ve velikosti 254 MB což vypovídá o tom, že Apple už jen vylepšuje výkon pod kapotou. Bohužel jsme se žádných viditelných novinek nedočkali. Systém mi totiž přijde už od minulé, čtvrté, bety v podstatě připravený k veřejnému vydání a Apple jen šperkuje poslední drobnosti. Nesetkal jsem se s pádem žádné aplikace, se žádnými záseky systému, nechtěným restartováním ani ničím podobným. Co se týče baterie, též nepozoruji žádné nadměrné vybíjení. Vše funguje tak, jak bych očekával a jak by mělo na oficiální verzi systému.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: David Pravda)

Kdy vyjde iOS 14.5?

Já osobně si myslím, že vydání nových systémů je v plánu společně s keynote, pokud nějaká vůbec bude samozřejmě. Před vydáním systémů pro veřejnost by z pravidla měla vyjít ještě jedna verze pro vývojáře a veřejné beta testery, která nese název RC – “Release Candidate” nebo GM – “Golden Master”. Tato verze by teoreticky mohla vyjít příští týden a následující týden potom oficiální vydání iOS 14.5. 

Dominik Ulč

U Applu obdivuji dokonalou propracovanost designu jednotlivých produktů, ekosystém i skvělý marketing. Ve volném čase se věnuji focení a objevování nových míst. Nejlépe ve vzájemném propojení. Moc rád se s Vámi podělím o mé zkušenosti, poznatky a rady nejen ze světa jablečné společnosti.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button