Novinky

Apple tlačí na vývojáře aby v aplikacích lépe využívali schopnosti 3D Touch displeje

Jednou z největších novinek letošních iPhonů je displej s technologií 3D Touch. Díky speciální vrstvě umístěné pod samotným zobrazovačem dokáže zpracovat údaje o vyvinutém tlaku, což v praxi dává nové možnosti ovládání operačního systému iOS. Kromě většiny nativních aplikací je v App Store dostupná celá řada softwaru s podporou 3D Touch a další přibývá každým dnem.

iphone-3d-touch

Apple však není se situací příliš spokojen a vývojářům rozeslal e-mail, v němž je nabádá, aby do svých iOS aplikací integrovali funkce využívající vrstvu citlivou na tlak a lépe tak využili potenciál iPhonu 6s a iPhonu 6s Plus. Tři měsíce po uvedení obou novinek se v App Store nachází velké množství softwaru, jehož kód s využitím 3D Touch nepočítá, což pochopitelně není pro kalifornského výrobce příliš dobrou zprávou.

3d-touch-apple-dopis

Ovládání smartphonu s 3D Touch displejem není o přirozeném zážitku, nýbrž o zrychlení rutinních úkonů. Řada uživatelů si však stěžuje, že mnohdy neví, jak a kde tuto funkci použít. V tomto směru by mohla pomoci jistá forma zvýraznění, ovšem Apple nic takového do iOS nezakomponoval. Při vývoji nových iPhonů se zřejmě počítalo s tím, že tvůrci aplikací budou reagovat daleko rychleji, bohužel realita je prozatím odlišná.

V diskuzi pod tímto článkem se můžete podělit o vaše pocity z 3D Touch, případně v jakých situacích a aplikacích tuto funkci nejčastěji používáte.

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button