Novinky

Apple spoutal oheň a vodu, aby vytvořil nádherné ciferníky pro nové Apple Watch

Když Apple ukázal Apple Watch Series 4 a s nimi také sadu pohyblivých ciferníků, spadla mi okamžitě brada. Efekty ohně, vody a barevné mlhy působí až magickým dojmem, což nejen u mě vyvolalo nesmírně pozitivní dojem. Troufám si ovšem tvrdit, že nikoho ani ve skrytu duše nenapadlo, jak tyto sekvence vznikly. Logicky se nabízí, že byly uměle vytvořeny v některém z grafických editorů, nicméně skutečnost je mnohem působivější.

Apple se totiž rozhodl u výše zmíněných ciferníků použít skutečné živly a za pomoci profesionálních kamer s vysokým rozlišením zachytit jejich pohyb. Jak celé dílo vznikalo přibližuje nové behind-the-scene video, které sdílel tým stojící za Youtube kanálem Coolhunting.

V Applu našli recept na to, jak prodávat miliony hodinek a ještě u toho zachraňovat životy

Jeden z vedoucích pracovníků Applu pro design uživatelského rozhraní webu Hodinkee vysvětlil, co jeho tým vedlo k tomuto rozhodnutí. „Pravděpodobně bychom to dokázali vytvořit digitálně, ale ve skutečnosti jsme se vše rozhodli natočit. Bylo to opravdu o tom, že jsme spojili některé z našich talentů a vytvořili tyto ciferníky. S natáčením nám samozřejmě pomáhala celá řada umělců, grafiků a modelových expertů, bez nichž by tyto ciferníky nemohly vůbec vzniknout.“

Nová sada ciferníků je na míru šitá nedávno uvedeným Apple Watch Series 4, kde naplno využívají schopnosti jejich displeje. Apple však nezapomněl ani na majitele starších modelů, jimž naservíroval kruhové verze se stejnými animacemi.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button