Novinky

Pitva Apple Watch Series 5: větší baterie a inovovaný Always-On displej

Je tomu přesně týden, co Apple vypustil nové Apple Watch Series 5 mezi uživatele. Za tu dobu se jim už na zoubek stačili podívat odborníci z iFixit. Ti už mimo to stihli otevřít i nový iPhone 11 Pro (článek zde). Šestá generace jablečných hodinek oproti svému předchůdci nepřinesla příliš hardwarových změn, přesto se drobné změny v těle hodinek našly.

Vlevo Apple Watch Series 5, vpravo Series 4

Po sejmutí displeje za pomoci horkého vzduchu se ukázala baterie. Ta je o 1,4 % větší než baterie loňských Apple Watch Series 4, konkrétně narostla z kapacity 291.8 mAh na 296 mAh. Změna je to samozřejmě pozitivní, nicméně je tato hodnota poměrně zanedbatelná a v praxi znát nebude.

Baterie Series 5 vlevo, Series 4 vpravo

Nový model přinesl i nový čipset pod označením S5. O něm Apple na samotné konferenci příliš nemluvil a zmínil jen to, že je 2x rychlejší než S3 z Apple Watch Series 3. Nešlo o náhodu, protože S5 disponuje stejným výkonem jako loňská generace. Nově ale přináší dvakrát větší úložiště, konkrétně 32 GB paměti a podporu pro letos poprvé vestavěný kompas.

Apple Watch Series 5

Apple do svých hodinek přinesl i Always-On displej. Stále rozsvícený displej by se mohl stát velmi rychlým žroutem baterie, proto změny musely nastat i v samotném displeji. Podle slov Applu je hlavním klíčem k zajištění tradiční výdrže baterie nový senzor okolního světla a změny v obnovovací frekvenci displeje. Podle pracovníku z iFixit za úspěchem stojí hlavně změny v displeji, které nejsou viditelné lidským okem, konkrétně jde o nasazenou technologii LTPO.

Apple použil u iPhonu 11 a iPhonu 11 Pro naposledy stejný design. Příště se chce vrátit ke kořenům

Kromě zmíněných případů se od sebe poslední dvě generace příliš neliší. Apple ale udělal dostatečné množství menších změn, díky kterým není záměna součástek mezi modely možná.

Zdroj
9to5mac

Dominik Lipavský

Rád čtu a občas také píšu o všem, co souvisí s firmou Apple, technologiemi a mobilní elektronikou. Volný čas nejraději věnuji sportu a své drahé polovičce.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button