Novinky

Apple použil u iPhonu 11 a iPhonu 11 Pro naposledy stejný design. Příště se chce vrátit ke kořenům

Design nedávno uvedeného iPhonu 11 a iPhonu 11 Pro patří mezi často diskutovaná témata. Řadě uživatelů se totiž nelíbí, že nejnovější iPhony staví na tři roky starých základech. Podle analytika Ming-Chi Kua to je ovšem naposledy, co Apple použil konstrukci, kterou známe od příchodu iPhonu X.

Ming-Chi Kuo ve své nejnovější zprávě uvádí, že další iPhone bude v jistém ohledu připomínat design iPhonu 4. První náznak lze přitom spatřit u poslední generace iPadu Pro, jehož rámečky mají ostré hrany.

Přechod na nový design má s sebou přinést také nové úhlopříčky. Chystaní nástupci tak údajně nabídnou 5,4“, 6,1“ a 6,7“ displej. Ve všech případech má jít o OLED panely.

Chystá Apple návrat ke kořenům?

Kontury iPhonu 4 jsou mezi uživatelskou základnou dodnes považovány za jedny z nejhezčích, a proto bude zajímavé sledovat jejich moderní interpretaci pro rok 2020. Je ovšem otázkou, zda Apple zachová také 2,5D krycí sklo, respektive jak bude navazovat na rámeček smartphonu.

iPhone 11 a iPhone 11 Pro se ani nestihly ohřát na pultech obchodů a světem už začínají kolovat spekulace o jejich nástupcích. Ačkoli to působí možná až úsměvným dojmem, ve světě Applu jde už o zažitý kolorit, který buď ignorujete, nebo se jím necháte unášet. Na druhou stranu to dokazuje, jak moc jsou produkty Applu populární u široké veřejnosti, která nepřestává prahnout po informacích ze zákulisí kalifornského výrobce.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button