Novinky

Pitva iPhonu 11 Pro odhalila tajemnou součástku. Pravděpodobně souvisí s oboustranným nabíjením

První várka modelů iPhone 11 a iPhone 11 Pro zamířila k prvním uživatelům, a to včetně naší redakce. Letošní novinky se rozhodla tradičně proklepnout také společnost iFixit, která se zaměřuje na detailní rozborky spotřební elektroniky.

Při pitvě iPhonu 11 Pro si v iFixit všimli nového kontroleru, který pravděpodobně souvisí s funkcí oboustranného bezdrátového nabíjení. O této užitečné vychytávce se spekulovalo dlouho před oficiální premiérou, která však tyto zvěsti vyvrátila.

Predikce o reverzním nabíjení přitom pocházely od důvěryhodných zdrojů, mezi nimiž figuroval analytik Ming-Chi Kuo a agentura Bloomberg. Den před keynote ovšem vyšlo najevo, že Apple funkci oboustranného nabíjení zrušil z důvodu nesplněných očekávání.

Ačkoli se uvnitř iPhone 11 Pro nachází potřebný hardware, není zde žádná záruka, že výrobce funkci reverzního nabíjení někdy v budoucnu odemkne. Apple je známý vysokými nároky na bezchybné fungování všech součástí jeho produktů. Příkladem za všechny je dříve ohlášená bezdrátová nabíječka AirPower, kterou Apple v průběhu vývoje zrušil, jelikož se nedařilo naplnit předem nastavené cíle jakosti.

Z pohledu uživatele je oboustranné nabíjení velmi užitečnou vychytávkou, která se hodí v mnoha situacích. Například při cestování stačí mít u sebe pouze nabíječku k telefonu, která následně poslouží jako nabíjecí základna pro chytré hodinky či sluchátka.

Co si o funkci oboustranného nabíjení myslíte vy? Mrzí vás, že není v nových iPhonech dostupná, nebo to nepovažujete za zásadní překážku?

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close