Novinky

Apple proškrtal nabídku MacBooků. 12palcový model poslal do věčných lovišť, jiné zlevnil

Když Apple na podzim loňského roku představil zcela novou generaci oblíbeného MacBooku Air, bylo víceméně jasné, že značka nemůže dlouhodobě ve stávající podobě nechávat v nabídce také 12” MacBook, který toho rázem za větší částku nabízel méně. Ideální volbou se stal jenom pro uživatele, kteří nade všechno ostatní preferovali co nejkompaktnější rozměry a muší váhu. Jako jedno z možných řešení se jevilo výrazné vylepšení 12” MacBooku, aby si tak svou vyšší cenu dokázal před uživateli obhájit. Místo toho se však Apple uchýlil ke zcela jiné taktice. MacBook totiž zmizel z nabídky úplně. 

Společně se ultrakompaktním počítačem byl ukončen také prodej MacBooku Pro bez Touch Baru. Cena základní konfigurace laptopu pro profesionály se ovšem snížila. Nejlevnější MacBook Pro s Touch Barem, 1,4GHz procesorem a úložištěm o velikosti 128GB, je tak možné pořídit za 38 990 korun. Cenově dostupnější je nyní také MacBook Air, který do obrazovky nově dostal funkci True Tone a začíná na částce 32 990 korun. Z nabídky naopak zmizel poslední zástupce MacBooku Air předchozí generace. To však byla jen otázka času. 

Apple pracuje na ohebném zařízení. Mohl by jím být příští iPad Pro

Ač je snížení cen některých modelů jistě příjemnou zprávou, konec 12” MacBooků radost trochu kazí. Laptop, který se poprvé objevil v roce 2015, totiž přinesl úžasný poměr velikosti, výkonu a váhy a zdálo se, že Apple bude tento koncept dále rozvíjet. Za koncem 12” MacBooku může stát nejen konkurence z vlastních řad, ale také fakt, že celý koncept už nebylo kam dále posunout. Je možné, že Apple už z konstrukce, která spoléhala pouze na pasivní chlazení, zkrátka v poslední generaci 12” MacBooku vymáčkl maximum.

Zdroj
9to5mac
Štítky

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close