Novinky

Apple pracuje na ohebném zařízení. Mohl by jím být příští iPad Pro

Doba jde stále dopředu a společně s ní i vývoj mobilních telefonů. Technologie pokročily a na tahu jsou pro letošní rok ohebné smartphony. Nejde o novinku jako takovou, protože už se nějakou dobu s různými koncepty ohebných displejů setkáváme.

Až letos ale přichází zlom a ohebné displeje můžeme poprvé vidět v praxi. Momentálně je ve hře Samsung Galaxy Fold, kterému se vstup na trh dvakrát nepovedl, a jako druhý Huawei Mate X. Ten vypadá v porovnání s korejským bratrem o něco lépe a na trh se dostane už v září a to za 60 000 korun.

Huwawei Mate X

Dva velikáni už tedy mají své ohebné kousky téměř připravené. Ale co na to vše Apple? Už dlouho se spekuluje nad tím, jestli Apple na něčem podobném pracuje. Nové informace říkají, že ohebný displej jablečný gigant poprvé nasadí v příštím roce.

Ohebný displej možná přinese nový iPad

Podle analytika Jeffa Lina bude velikost displeje iPadu podobná jako u aktuálního MacBooku, tedy 12“. Podle jeho slov by kromě ohebného panelu mohl Apple poprvé přinést do svého zařízení i 5G konektivitu. Tyto informace analytik Lin odvodil z různých zdrojů dodavatelských řetězců.

Aktuálně se mluví o tom, že nové iPady Pro by mohly být představeny už začátkem roku 2020. Mohly by přijít s technologií time-of-flight pro zadní fotoaparát. Díky tomuto systému by bylo možné vytvářet 3D modely objektů.

Konecpt ohebného iPhonu

Přes všechny spekulace se představení ohebného zařízení od Applu zdá v příštím roce spíše méně pravděpodobné. Apple zcela jistě už nebude ten, kdo na trh přinese první ohebné zařízení. Určitě ale přinese produkt, který bude dotažený do konce a nebude nutné několikrát posouvat datum jeho uvedení do prodeje, jako je tomu u Samsungu.

Jak se těšíte na ohebnou éru vy? Vidíte smysl v těchto zařízeních, nebo je to podle vás jen přechodná fáze, která povede někam dál?

Zdroj
MacRumors

Dominik Lipavský

Rád čtu a občas také píšu o všem, co souvisí s firmou Apple, technologiemi a mobilní elektronikou. Volný čas nejraději věnuji sportu a své drahé polovičce.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button