Novinky

Apple podcenil prodeje iPhonu 12 Pro. Skromnost, strach nebo snad nedůvěra v sebe sama?

Letošní konference, na které byla představena hned čtveřice nových iPhonů – iPhone 12, iPhone 12 Mini, iPhone 12 Pro a 12 Pro Max byla od začátku tak trochu jiná. Nejen, že bylo představení nových iPhonů vůbec poprvé předtočeno kvůli celosvětové pandemii koronaviru, ale nové modely se od sebe příliš neliší. A to jak designově, tak i, a to především, technickými specifikacemi. Jasně, najdeme zde několik rozdílů například v použitém materiálu a v kvalitě fotoaparátů. Řekněme si ale na rovinu, že nejde zase o nic až tak výrazného, jako tomu bylo roky předtím.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: Ruslan Botsyurko)

Apple zvýšil objednávky laserových diod pro LiDAR

Možná i proto obchodní oddělení v Cupertinu očekávalo výrazně menší poptávku po iPhonu 12 Pro, než jaká je skutečnost. Nejnovější zprávy čínského deníku DigiTimes totiž uvádějí, že Apple zvyšuje své objednávky laserových diod VCSEL (Vertical-cavity surface-emitting laser), které jsou nezbytné pro LiDAR skener.

Recenze iPhone 12 Pro: tichomořský král na třetí

Zpráva nezmiňuje konkrétní čísla. Nicméně je zřejmé, že ani sám Apple nepočítal s takovou popularitou svých „Pro“ modelů. Jestli to bylo kvůli podobnosti všech nově vydaných iPhonů 12 nebo jen ekonomické rozvážnosti obchodního oddělení vzhledem k aktuální situaci ve světě, není jasné.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: Ruslan Botsyurko)

Apple míní, lidé mění. iPhone 12 Pro je populárnější, než se předpokládalo

Podle dřívějších odhadů, které zveřejnil uznávaný analytik Ming-Chi Kuo a se kterými zdá se počítal i Apple, se hovořilo o tom, že iPhone 12 Mini, iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max budou tvořit každý přibližně po 20 procentech všech objednávek. iPhone 12 měl poté představovat zbylých 40 procent objednávek.

První dojmy z iPhone 12 Pro: nebožtík Steve by měl radost a vy ji budete mít taky

Jak se ale zdá, realita je trochu jiná. Z aktuálních předobjednávek totiž vyplývá, že iPhone 12 a 12 Pro si ukrojí přibližně stejný podíl – 30 až 35 procent. iPhone 12 Mini 10 až 15 procent a iPhone 12 Pro Max 15 až 20 procent. Sečteno, podtrženo, tady máme zřejmě důvod, pro jsou iPhony 12 Pro aktuálně nedostatkovým zbožím.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: Ruslan Botsyurko)

Skromnost nebo jen chybějící odvaha?

Po všech výše zmíněných informací si nemohu odpustit svůj osobní názor. Při pomyšlení, že jakožto výrobce nevěřím svým produktům natolik, abych ponechal produkci nových modelů na podobných číslech jako například v loňském roce, musím tak trochu kroutit hlavou. Ale ať nejsem jen kritický. Applu určitě slouží ke cti, že i přes své nezpochybnitelné úspěchy, které na technologickém trhu za poslední roky zanechal, si zachovává určitou dávku objektivity a opatrnosti. Jen aby té opatrnosti nebylo až příliš.

Zdroj
Cult Of Mac

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button