Novinky

Apple nejspíše předežene HP v prodeji stolních počítačů, stane se tak poprvé v historii

Apple před více jak dvěma týdny představil zbrusu nový iMac, který přichází v sedmi barvách a disponuje čipsetem M1. Stejný čipset Apple už v listopadu dal do Macu mini, MacBooku Air a MacBooku Pro. U iMacu Apple nekončí, SoC M1 se také objevilo v novém iPadu Pro. Jak jsme v recenzích Macu mini a MacBooku Pro popsali, čipset M1 je více než povedený kus technologie a v iMacu také nezahálí.

Nový 24″ iMac je tzv. All-in-One (AIO), což znamená, že všechna technologie je zabudována do monitoru, která nevyžaduje žádnou další počítačovou bednu. Apple samozřejmě není jedinou společností, která AIO počítače vyrábí. Další známou společností, která také nabízí tento typ počítačů, je HP.

Zdroj: Apple

Společnosti Hewlett-Packard se nedaří vůbec špatně, v posledním čtvrtletí roku 2020, si zasloužila první příčku s 925 tisíci prodanými AIO počítači. Na druhém místě byl Apple s 860 tisíci a na třetím Lenovo s 731 tisíci prodanými kusy. Dle posledních informací, se pořadí na žebříčku velmi brzy změní. Apple s novým 24palcovým iMacem údajně předběhl za první čtvrtletí roku 2021 společnost HP.

 

Jedním z velkých plusů nového iMacu je 4.5K displej se svítivostí 500 nitů a tloušťka celého zařízení pouhých 1,15 cm, což je v tomto segmentu naprosto nevídaná hodnota.

Štítky

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close