Novinky

Apple nebude šetřit novinkami ani po novém roce. Zásadní inovace se dočká iPad Pro

Apple během letošního podzimu s premiérami nových produktů nešetří. Už počátkem září světu představil novou generaci hodinek Apple Watch Series 6, zhruba o měsíc později přidal napjatě očekávané iPhony 12 a za pár dní světu s největší pravděpodobností představí nové Macy s ARM procesory Apple Silicon. Tím by měla kalifornská společnost pro letošní rok skončit. Hned zkraje příštího roku ovšem plánuje další premiéry. Tentokrát se zásadního vylepšení dočká iPad Pro.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: David Pravda)

Svým tabletům věnuje Apple stále větší pozornost. Pozorovat jsme tento trend mohli už letos na jaře, kdy iPad Pro dostal na záda lidar. Až o měsíce později se stejné funkce dočkal také iPhone Pro. Podobný scénář značka nejspíše zvolí i při inovování obrazovky. iPad Pro totiž bude prvním produktem firmy, který dostane displej s technologií mini LED. Dočkat bychom se jej měli právě zkraje příštího roku. Jak ovšem upozorňuje magazín 9to5mac, měli bychom si dát pozor na záměnu microLED a mini LED displejů. První jmenovaný název totiž skrývá zcela novou a přelomovou technologii, na jejíž masovou produkci si ještě budeme muset nějaký čas počkat.

První testy výdrže iPhone 12 Pro: výkonnostně zdatný, ale hry si na něm moc dlouho nezahrajete

Mini LED naopak představuje jen vylepšení stávajících LCD displejů a půjde o nový způsob jeho podsvícení. Tyto obrazovky budou vykazovat lepší vlastnosti, avšak při snížených energetických nárocích. Jihokorejský web ET News dále dodává, že displeje bude pro Apple vyrábět LG, s tím, že po iPadech by se měly začít postupně v objevovat i v MacBooku a iMacu. Apple možná stihne nadělit všem těmto produktům nový typ displeje už příští rok.

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button