Novinky

První testy výdrže iPhone 12 Pro: výkonnostně zdatný, ale hry si na něm moc dlouho nezahrajete

Před přibližně dvěma týdny jsme vás informovali o výdrži nových modelů iPhone 12. Přesněji se jednalo o modely iPhone 12 mini a iPhone 12. Jelikož prodej modelů iPhone 12 Pro započal o něco později, první testy jejich výdrže baterie přišly teprve před pár dny. Toto téma jsme už nakousli v naší recenzi, ale známý internetový magazín PhoneArena přišel s podrobnějšími zátěžovými testy.

Novinka iPhone 12 Pro je oproti loňskému modelu iPhone 11 Pro v několika ohledech lepší. Disponuje podporou 5G a skrývá v sobě čipset A14 Bionic, který je o 50 % výkonnější než jeho předchůdci. Mnoho nakupujících ale zarazí nižší kapacita baterie, která v mnoha ohledech nemusí hrát zásadní roli.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: Ruslan Botsyurko)

Výdrž iPhone 12 Pro při prohlížení internetu

První faktor, který autoři testu prověřili, je prohlížení internetu. Výdrž iPhone 12 Pro se oproti jeho předchůdci velice zlepšila. iPhone 11 Pro vydržel 8 hodin a 41 minut, přičemž iPhone 12 Pro vydržel příjemnějších 12 hodin a 33 minut. Tohle musí zkrátka potěšit všechny uživatele.

Přehrávání videí na YouTube

Další test se odehrával v aplikaci YouTube. Tady jsme se bohužel tak razantního náskoku nedočkali. Loňský iPhone 11 Pro vydrží 6 hodin a 27 minut, a iPhone 12 Pro 6 hodin a 48 minut. Pokud vezmeme v úvahu velikost baterie, tak 6 hodin a 48 minut neustálého přehrávání není zas tak tragické, ale oproti konkurenci iPhone 12 Pro rozhodně zaostává. 

Hraní her

Pokud si rádi zahrajete náročné videohry na vašem telefonu, tak pro vás iPhone 12 Pro není správná volba. Loňský iPhone 11 Pro vydržel až 6 hodin a 38 minut, přičemž iPhone 12 Pro vydrží jen 3 hodiny a 1 minutu, což je šokující rozdíl. 

Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: Ruslan Botsyurko)

Když jsme dostali takhle strašlivé výsledky, udělali jsme test znovu s jinou hrou. V případě her Call of Duty Mobile a Minecraft se iPhone 12 Pro začal rychle zahřívat a vydržel pouhé 3 hodiny. Je možné, že si nový čipset Apple A14 zatím netyká se všemi tituly, zřejmě bude potřebná aktualizace ze strany vývojářského studia,“ sdělil magazín PhoneArena. 

A co vy? Překvapila vás výdrž iPhone 12 Pro? Dejte nám vědět do diskuze.

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button