Novinky

Apple nám o iPadu Pro neřekl všechno. Pod kapotou se totiž ukrývá pár zajímavých překvapení

Tento týden nám Apple nadělil iPad Pro, další generaci tabletu, který chce být vaším novým počítačem, co vlastně není počítač. Pod kapotou mu tepe výkonný čipset A12Z, na zádech najdete duální fotoaparát doplněný o LiDAR a přikoupit si k němu můžete také sexy klávesnici s USB-C a trackpadem.

Zdroj: Apple

V částech kódu iOS 13.4 se ovšem nachází informace o dalších funkcích iPadu Pro, které Apple nikde nezmiňuje. Řeč je o operační paměti, respektive její kapacitě. Uživatelsky dostupných je 6 GB RAM, což v porovnání s loňským modelem znamená 2GB nárůst.

Zdroj: Apple

Na oficiálním Apple webu se také nedozvíte, že nový iPad Pro disponuje ultraširokopásmovým čipem U1, kterým je vybavena modelová řada smartphonů  iPhone 11. Je tedy záhadou, proč Apple tuto součástku zamlčuje, když jí při uvedení posledních iPhonů věnoval takovou pozornost. V zákulisí se spekuluje o tom, že čip U1 nebude zpočátku aktivní, což se může změnit s příchodem další aktualizace iOS.

Zdroj: Apple

Klíčovou funkcí čipu U1 je lepší orientace a detekce ostatních zařízení v prostoru. Zatím ho lze využít například při sdílení přes AirDrop, kdy stačí iPhone namířit na zařízení, kam se má soubor odeslat. Zároveň se předpokládá, že skutečný potenciál čipu U1 odhalí lokalizační štítky AirTag, o kterých se šušká již několik měsíců.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close