Novinky

Apple již brzy představí nový iPad Pro a další novinky. Co dalšího ještě přinese jarní keynote?

Apple by měl letos představit celou řadu nových produktů. První kolo premiér je přitom doslova za rohem. Pomalu a jistě se totiž blížíme termínu tradiční keynote, která se koná začátkem jara. Tu Apple většinou věnuje méně důležitým produktům a často při ní odhaluje také nové v příslušenství, jako jsou řemínky pro Apple Watch a další.

Letos to však na žádné drobnosti vyloženě nevypadá, tedy alespoň tak to vyplývá z tvrzení dobře informovaného zdroje, kterým je Jon Prosser. Dle jeho slov se totiž můžeme těšit na premiéru dlouho očekávaných AirTags, nebo chcete-li lokalizačních přívěsků. Jejich debut byl očekáván již na sklonku loňského roku, nicméně Apple se evidentně rozhodl, že si pár týdnů počkáme. Kolem AirTags jsme toho napsali více než dost a prakticky nás v tomto směru nemá co překvapit. AirTag bude spolupracovat s nativní aplikací Najít a jeho primární funkcí bude lokalizace předmětů, ke kterým bude připevněn. Praktické využití nalezne například u cestovních zavazadel a dalších věcí, u nichž budete chtít znát jejich polohu.

Další, neméně atraktivní novinkou, se údajně stane další generace iPadu Pro. V tomto případě lze očekávat nasazení zbrusu nového čipsetu, který bude dost možná stavět na základech procesoru M1. Po designové stránce se v zásadě nic nezmění a všechna vylepšení se tedy odehrají výhradně pod kapotou.

Zdroj: Jon Prosser

Ve hře také zůstává scénář, že Apple uvede nové příslušenství pro své nejoblíbenější produkty. Ty ponesou podobu nových řemínků pro Apple Watch a kryty pro iPhony a iPady. Další významná akce se odehraje až v polovině letošního roku při příležitosti konání vývojářské konference WWDC 2021. Zde už to bude o něco zajímavější, jelikož od této události se očekává odhalení nových MacBooků a iMaců, které bude pohánět nová generace čipsetů z rodiny Apple Silicon.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close