Novinky

Nový iPad Pro 2021 se odhaluje na prvních renderech. Premiéry se údajně dočkáme již v březnu

Je tomu pomalu rok od premiéry stále aktuální verze iPadu Pro. Je tedy nasnadě, že v dohledné době dorazí jeho nástupce pro rok 2021. S tím souhlasí také řada nejrůznějších zdrojů, kterým se navíc podařilo získat přístup k technologickým CAD výkresům. Ty v podstatě odhalují základní kontury designu, díky nimž si můžeme udělat poměrně ucelenou představu o tom, jak budou chystané novinky vypadat.

Zdroj: https://coverpigtou.it/

Uniklé rendery mají údajně zachycovat podobu 11” a 12,9” varianty modelu iPad Pro 2021. Z nich vyplývá, že Apple v letošním přinese pouze minimální změny v designu. Většina novinek se tentokrát schová pod kapotu, kam se nastěhuje zbrusu nový čipset A14X Bionic. Ten má v porovnání s aktuálním A12Z přinést naprosto razantní posun ve výkonu a dalších oblastech spojených s koprocesorovými výpočty.

Zdroj: https://coverpigtou.it/

Od čipsetu A14X Bionic se očekává, že bude založen na 5nm výrobní technologii, kterou již Apple použil u iPhonu 12 Pro (Max) a čtvrté generace iPadu Air. Co se týče ostatní výbavy, ta bude v mnoha ohledech velmi podobná tomu, na co lze narazit u současného iPadu Pro. V kuloárech se ovšem spekuluje o tom, že nový iPad Pro 2021 by mohl dostat také čtečku otisků Touch ID umístěnou ve vypínacím tlačítku, tak jak to má iPad Air 4 (recenze). Příznivce mobilní konektivity pak jistě potěší dostupnost 5G varianty, kterou však údajně nabídne pouze 12,9” iPad Pro.

Zdroj: https://coverpigtou.it/

Co se týče fyzických proporcí, tak podle zveřejněných CAD výkresů budou nové iPady Pro téměř identické se svými předchůdci. A to znamená jediné, obě chystané novinky si zachovají kompatibilitu se stávajícím příslušenstvím včetně originálních klávesnic a obalů. Stejný zůstane také modul hlavního fotoaparátu, kde nalezneme dvojici objektivů doplněných o LiDAR.

Zdroj
coverpigtou
Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close