Novinky

Apple chce mít výrobu baterií pro svůj elektromobil pod maximální kontrolou

Informace o snaze Applu proniknout do automobilového průmyslu už dnes asi nikoho nepřekvapí. Jde totiž o příběh, který kalifornská značka píše už minimálně šestým rokem. Je zřejmé, že vozidlo s dieslovým motorem od Applu nikdo čekat nemůžeme. Prakticky od začátku touží firma po vlastním elektromobilu. Dá se však očekávat, že smartphonům, notebookům a procesorům Apple rozumí mnohem více než autům. Proto prakticky od počátku počítá s tím, že svůj vůz bude produkovat v rámci úzké spolupráce s některou ze zavedených automobilek.

Zdroj: Alex Imnadze

Srdcem moderního elektromobilu není ani tak pohonná jednotka, ale spíše baterie. Po světě proto aktuálně rostou obří továrny, jejichž úkolem bude zásobovat nové elektromobily bateriemi. Pionýrem je v této oblasti Tesla. Nyní však podobné továrny plánuje stavět například i Volkswagen. Podobným směrem podle informací magazínu Digitimes uvažuje také Apple. Baterie si chce firma údajně vyrábět sama, a to přímo v domovských Spojených státech.

Apple vydal dvojici nových reklam. Vyzdvihují ty nejlepší funkce u iPhonu a Apple Watch

Stěžejní roli by v tomto plánu měl hrát starý známý Foxconn. Tedy taiwanská společnosti, na níž je Apple dlouhodobě závislý při výrobě iPhonů. Tentokrát by však Foxconn mohl svou továrnu postavit přímo v USA. Apple údajně jednal také s dvojicí největších čínských výrobců baterií. Svou závislost na tamních firmách se však dlouhodobě snaží spíše snižovat a tak dá raději přednost taiwanskému Foxconnu.

Zdroj
Macrumors

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button