Novinky

Zdroje z Taiwanu tvrdí, že Apple brzy rozběhne výrobu vlastního auta

Už je to nejméně pět let, co se začalo mluvil o tajném projektu vozidla se značkou Apple. Projekt, kterému firma přezdívala Titan, měl být podle dostupných střípků informací pozastavován a následně opět oživován, aby zcela změnil směr. Už asi jen málokdo věří tomu, že Apple někdy začne skutečně své vlastní auto prodávat. Nyní se ovšem objevila zpráva, která tvrdí, že kalifornská značka vlastní elektromobil skutečně vyvíjí, a dokonce jej plánuje představit už příští rok. Ne zcela důvěryhodný zdroj z taiwanských továren uvádí, že Apple je s tajemných projektem dále než se doposud zdálo.

Údajně inženýři přeskočili vlastní plány o dva roky. Proto má v druhém kvartále následujícího roku dojít k zahájení výroby prvních součástek. Dosud se mělo za to, že pokud Apple někdy své vlastní auto představí, stane se tak někdy mezi roky 2023 a 2025. S podobnou predikcí ostatně přišla také agentura Reuters, která tvrdí, že Apple představí svůj první automobil v roce 2024. Nyní je však v hledáčku termín v září 2021. Pokud by se tak skutečně stalo, iPhone by na tradiční prezentaci poprvé nebyl hlavní hvězdou. Nutno ovšem podotknout, že zdroj této informace skutečně nelze označit za zcela spolehlivý.

Například magazín Digitimes poměrně nedávno napsal, že Apple zahájil první námluvy s dodavateli komponentů pro elektromobily. V tomto případě se představení už za necelý rok tak reálně nejeví. V plenkách by měl zatím být také vývoj speciálního čipu, který se stane mozkem auta. Ten má na starosti oblíbený dodavatel procesorů pro Apple, společnost TSMC. V průběhu let se informace o tom, co vlastně Apple vyvíjí, často měnily.

Snapdragon 888: nejnovější čip Qualcommu nestačí ani na loňský Apple A13

Zatímco zprvu se mělo za to, že Apple staví vlastní auto, následně se začalo spekulovat o tom, že půjde spíše o modifikaci elektromobilu zkušenějšího automobilového hráče. Řeč byla tehdy o BMW i3. Malý městský elektromobil z Německa se ale prodejním hitem nestal. Poté jsme nejčastěji slýchali, že Apple vývoj vlastního železa vzdal a bude se soustředit na software, který by mohl dodávat jiným automobilkám. Nyní se ale zase více mluví o tom, že Applu skutečně chystá vlastní auto.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button