Novinky

Androidí smartphony to mají spočítané: nový únik odhaluje nejzásadnější funkce iPhonu 8

O chystaném iPhonu 8 jsme toho za poslední měsíce slyšeli už dost na to, aby nikdo nepochyboval o tom, že půjde o naprostou lahůdku. Díky neustálým únikům získáváme čím dál jasnější představu, jak další generace jablečného smartphonu bude vypadat a jakou nabídne výbavu. Svou trochou do mlýna nově přispěla společnost TrendForce, která vydala zprávu, v níž potvrzuje dřívější zvěsti a navrch přidává další detaily.

iPhone-8-iDrop-News-2

Větší z modelů má údajně nabídnout 5,8” AMOLED displej s poměrem stran 2 : 1, což mimo jiné může naznačovat změny v uživatelském rozhraní, respektive implementaci funkce pro spuštění dvou aplikací zároveň. Daleko zajímavěji se ovšem jeví informace o půdorysných rozměrech, které nemají být o moc větší, než jaké nabízí 4,7” iPhone 7 (recenze).

iphone-8-concept

Stejně jako u aktuální generace se dočkáme navýšení kapacit interního úložiště – základ bude tvořit 64GB varianta a nejnáročnější zákazníci si budou moci připlatit za kousek s kapacitou 256 GB. Zajímavě také zní indicie naznačující přítomnost funkce stereoskopického snímání pro rozpoznávání obličeje a hrátky s rozšířenou realitou.

maxresdefault

Nepříliš chválihodně působí údaj o velikosti operační paměti, která má zůstat na hodnotě 3 GB. Co se týče několikrát zmiňovaného displeje s dvojitým zakřivením, s nejvyšší pravděpodobností se s ním můžeme pro letošní rok rozloučit. Podle TrendForce byla tato myšlenka vedením Applu zamítnuta z důvodu špatných výsledků při drop testech.

Zdroj mimo jiné opakuje zkazky o ceně, která má překročit hranici 1 000 dolarů, což z iPhonu 8 udělá vůbec nejdražší smartphone v historii kalifornské společnosti. Poslední zajímavou informací je predikce, podle níž se v letošním roce dočkáme hned tří modelů – iPhone 7s, iPhone 7s Plus a již zmiňovaný iPhone 8, u něhož Apple počítá s 40% zastoupením z hlediska celkové produkce.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button