Dnes ráno jsem se projel po poušti na velbloudovi, doprovodil japonskou školačku do školy a nakonec se ještě prošel po New Yorkském Central Parku s neznámou slečnou, která mířila do práce. Až tisková konference v Rusku mě přiměla o těchto zážitcích napsat článek. V této chvíli už mě určitě polovina čtenářů prokoukla a druhá si myslí, že jsem se zbláznil. Ne, nezbláznil jsem a ani se z tohoto serveru nestal blog pubertální dívky. Pouze jsem si do svého mobilu stáhl aplikaci Periscope. Tato aplikace, za kterou stojí Twitter je dostupná ke stažení již delší dobu. A jak už jste asi pochopili, umožňuje přenášet obraz a zvuk ze všech koutů planety. Uživatel má na výběr, jestli bude pasivně sledovat nebo živě vysílat.
Vysílání si vyberete buď na mapě světa podle lokality nebo ze seznamu, kde jsou preferovány ty momentálně nejpopulárnější přenosy. Sledující uživatelé mohou přenos komentovat nebo posílat srdíčka. Nutno podotknout, že občas zarazíte na věci, které zrovna netoužíte vidět. O popularitě aplikace svědčí například fakt, že během boxerského zápasu století souboj sledovaly právě takto tisíce lidí přes své periskopy. Letos na Wimbledonu bylo používání aplikace výslovně zakázáno. Aplikace už jednou dokonce pomáhala v krizové situaci. Během požáru na Manhattanu byli totiž vysílající uživatelé na místě dříve než vrtulník CNN.
Na zkrácení dlouhé chvíle je tato aplikace k nezaplacení, vždyť jak jinak můžete během jízdy vlakem, kterou jste předtím absolvovali už nesčetněkrát navštívit tokijské obchodní centrum nebo se s partičkou mladých egypťanů mezi tahy z vodní dýmky dozvědět jak se tam u nich žije. Pokud jste společensky založení, tak proč rovnou nevzít celý svět na české pivo?