Novinky

Bojovník za absolutní svobodu slova Elon Musk se stal členem představenstva Twitteru

Jestli alespoň trochu tušíte, jak to funguje na Twitteru, nejspíše víte, že jejím zdaleka nejpopulárnějším uživatelem je Elon Musk. Excentrický podnikatel už prostřednictvím svých krátkých zpráv dokázal pohnout s finančními trhy nebo spustit nákupní horečku pro produktech svých firem. Proto je vlastně logické, že Musk, kterého na Twitteru sleduje 80 milionů lidí, se ve společnosti, jež oblíbenou sociální síť provozuje, rozhodl koupit podíl. Jeden z nejbohatších lidí na světě vlastní 9,2 procentní podíl ve společnosti. 

Téměř desetinové spoluvlastnictví nyní Muska vyneslo až do představenstva firmy. Jak jinak než ve svém tweetu o tom informoval CEO společnosti Parag Argawal. Šéf Twitteru vyjádřil nad novým členem úzkého vedení firmy nadšení. Podle něj bude Musk skvělým přínosem. A Elon už nejspíše i začal úřadovat. Před pár dny se totiž desítek milionů svých followerů zeptal, jestli by na Twitteru chtěli tlačítko “editovat”. Twitter je totiž velmi specifický tím, že následné úpravy tweetů neumožňuje. Pokud ve svém sdělení uděláte překlep, máte smůlu. Tweet musíte buď nechat, jak je, nebo jej smazat. 

Jak snadno a rychle upravovat jas podsvícení kláves na Magic Keyboard pro iPad

A nebyl by to Musk, kdyby se nezeptal originálně. Odpověďmi na otázku totiž byly možnosti “yse” a “on”, tedy záměrné zkomoleniny. Podle posledních zpráv to ale vypadá, že Twitter na této zásadní úpravě skutečně pracuje. Kredit za vylobování tlačítka “Editovat” ale Muskovi připsat nelze. Spíše to vypadá, že firma se k němu rozhodla už před jeho příchodem. Přesto se ale od Muska v představenstvu Twitteru očekávají velké věci. Podnikatel totiž o sobě tvrdí, že je absolutním zastáncem svobody slova. Politika Twitteru ve velmi kontroverzní oblasti cenzury a kontroly obsahu, je už nyní velmi volná. Alespoň například ve srovnání v Facebookem. Rozhodně ale není absolutní. Musk toto nejspíše bude chtít postupně měnit ve svůj prospěch. 

Zdroj
Appleinsider

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button