Tipy a triky

Jak snadno a rychle upravovat jas podsvícení kláves na Magic Keyboard pro iPad

Klávesnice Magic Keyboard pro iPad je v mnoha ohledech zajímavým kouskem příslušenství. Kromě atraktivního designu, kdy vložený iPad jakoby levituje nad základnou, zásadně ovlivňuje uživatelský zážitek. Magic Keyboard totiž v jistém smyslu dokáže iPad proměnit na hybrid počítače a tabletu s pohodlnou klávesnicí, která je navíc podsvícená. Tuto vlastnost oceníte zejména v noci, ovšem podsvícení klávesnice je často aktivní když to zrovna nepotřebujete a zbytečně tak odebírá cennou energii z baterie tabletu.

Manuální změna úrovně jasu na Magic Keyboard pro iPad ovšem není tak snadná, jak se může zdát, respektive je ukryta hluboko v nastavení systému. Naštěstí s příchodem aktualizace iPadOS 15.4 se objevila možnost, jak tento ergonomický přešlap elegantně obejít.

Jak snadno a rychle upravit jas podsvícení kláves na Magic Keyboard pro iPad

V poslední verzi operačního systému iPadOS se objevila vylepšená správa Ovládacího centra, do které Apple přidal novou položku s názvem “Jas kláves“. Pomocí tohoto ovládacího prvku pak lze regulovat podsvícení Magic Keyboard mnohem snadněji, než tomu bylo dříve.

Magic Keyboard pro iPad
Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Richard Streit)

Abyste do Ovládacího centra dostali regulaci jasu klávesnice, stačí přejít do Nastavení -> Ovládací centrum. V seznamu s ovládacími prvky pak stačí vybrat položku s názvem “Jas klávesnice“ a kliknout na symbol (+), který tento prvek přidá do Ovládacího centra.

Nyní už stačí vyvolat nabídku s ovládacími prvky, kde uvidíte novou ikonu zastupující regulaci jasu klávesnice. Po jeho rozkliknutí se zobrazí typický posuvník, kterým si můžete snadno regulovat úroveň podsvícení na vaší Magic Keyboard.

Původní způsob pro manuální změnu jasu podsvícení Magic Keyboard je v iPadOS stále dostupný, ovšem výše popsaná metoda je mnohem lepší a především rychlejší. Zároveň vám může pomoci s prodloužení výdrže iPadu, jelikož podsvícení klávesnice patří mezi největší žrouty energie, což může být za určitých okolností problém.

Recenze Magic Keyboard pro iPad

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button