Recenze

Recenze Magic Keyboard pro iPad: téměř dokonalá klávesnice v ceně základního iPadu

Je tomu už pár let, co Apple přišel s politikou, která o iPadu hovoří jako o zařízení, které má nahradit počítač. Na první pohled jde o poměrně silné tvrzení, s nímž se nemusí každý ztotožnit. Na druhou stranu existuje obrovská masa uživatelů, která počítač používá primárně ke konzumaci obsahu. A právě pro tuto skupinu jsou iPady velmi lákavou alternativou, která jim může nabídnout mnohem lepší uživatelský zážitek, než Mac.

Recenze iPad Air 4 (2020): po čertech dobrý tablet

Aby však člověk mohl tabletem nahradit počítač, je nezbytné k němu vlastnit také klávesnici. Těch pro iPad existuje celá řada, nicméně jedna z nich je naprosto unikátní. A jak už nejspíš tušíte, řeč je o Magic Keyboard pro iPad. V nabídce Applu byste nenašli jiný produkt, který mezi uživatelskou základnou budí tolik emocí a rozporuplných názorů.

Magic Keyboard pro iPad: nečekaně dobrá, pekelně drahá

Magic Keyboard pro iPad se rozhodně nedá upřít hned několik věcí. První z nich je naprosto unikátní konstrukce. V kombinaci s iPadem jde o neskutečně sexy zařízení, které vzbuzuje zájem kdekoli se objeví. Velmi příjemná je také samotná klávesnice. Technicky vzato používá stejný typ spínačů, jako aktuální MacBooky. Je podsvícena a skvěle se hodí i pro psaní delších textů.

Magic Keyboard pro iPad
Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Richard Streit)

Každá mince má ovšem dvě strany a ani Magic Keyboard není bez chyb. Určitý problém představují použité materiály, které se dle mého názoru příliš nehodí pro vyšší míru zatížení, jaké se dá u klávesnice předpokládat. Opomenout nelze ani sebevědomou cenu. Za variantu kompatibilní s 11“ iPad Pro a iPad Air 4 (2020) totiž zaplatíte 9 000 korun, což rozhodně není málo. Ještě o tisíc korun dražší je verze Magic Keyboard pro 12,9“ iPad Pro.

Logicky se tak nabízí řada otázek v čele s tím, zda je Magic Keyboard opravdu tou nejlepší klávesnici pro iPad a pro koho je vlastně určená. Na to vám odpoví přiložená videorecenze, která vznikla ve spolupráci s naším partnerským YouTube kanálem GizLife.

Pokud si nechcete nechat ujít také další videa ze světa Applu, gadgetů a dalších vychytávek, nezapomeňte dát odběr a případně si nastavit také upozornění, aby vám nic neuniklo.

Magic Keyboard pro iPad

8 890 Kč
8.1

Design & zpracování

8.0/10

Komfort při psaní

9.0/10

Uživatelský zážitek

8.0/10

Cena

7.5/10

Plusy

 • Atraktivní design
 • Komfortní klávesnice
 • Podsvícení tlačítek
 • Podpora klávesových zkratek
 • Trackpad

Mínusy

 • Vyšší hmotnost
 • Diskutabilní odolnost materiálů
 • Vysoká cena
 • Omezený počet úhlů náklonu

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

2 Komentáře

 1. Ahoj,
  používám iPAd Air + Magic keyboard od prosince 2020 a v podstatě jím nahrazuji své počítače – MacBook Pro 2019 a Windows Surface. Nejvíce mě dostalo, když jsem přímo na dovolené dokázal v programu Lumafusion sestříhat 25 min. 4K video. Proti klasickým počítačům to má tyto výhody:
  – skladnost
  – výdrž baterie
  – údržba / minimální potřeba resetů, neobtěžují antivirové programy atd.
  – možnost práce “na gauči” díky rozměrům
  – větší přehlednost a přepínání mezi aplikacemi
  – nenápadnost při jednáních – náhrada psacího bloku

  Samozřejmě velké excelové tabulky se stále lépe upravují na velkém monitoru. Rychlost kopírování velkých souborů z externího disku také není světová. Ale prakticky jsem nenašel nic podstatného co by toto kompaktní zařízení nedokázalo. Zkoušel jsem přehrávání Hi-Res hudebních souborů, 4K filmů, spojení s AirPod Pro atd. Takže např. jako společník na dlouhé lety a d ovolené je to úplně ideální.

  1. Dobrý den, koupila jsem si ke svému ipd 12.9 klávesnici:
   https://www.alza.cz/smart-keyboard-folio-ipad-pro-12-9-2020-cz-d5800331.htm

   Mám problém se psaním, můžete mi nějak poradit? Apple mám poprvé, tak trosku tápu s použitím klávesnice, zkratek apod. Spoustu věci se dá dohledat, ale jednu věc dohledat nemohu.
   Někdy, zatím jsem nezpozorovala kdy mi při psaní nejde mezerník tak jak by měl. Místo mezerníku přeblikává jakoby kurzor někam jinam, okna se označí obrysem modře apod. Vypnutím / zapnutím funkce fn začnu psát s mezerníkem, ale naopak nemohu mazat text …. takže zase musím vypnout / zapnout funkci fn, abych mohla vymazat text. Tohle se děje vždy v aplikaci viber. Někdy v emailu centrum.cz … někdy ve vyhledávači na internetu.
   Můžete mi poradit, případně jak nastavit klávesnici k obrazu svému?

   S pozdravem Lucka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button