Novinky

Známe názvy letošních iPhonů. Nejmenší model si půjčí pojmenování od iPadu

V druhé polovině září už si tradičně první nedočkavci přebírají od kurýrů nebo prodavačů balíčky s novým iPhonem. Letos je však situace jiná. Apple zatím nestihl novou generaci svého nejdůležitějšího produktu ani představit. Na zahájení prodeje si tak budeme muset počkat ještě minimálně několik týdnů. Jedna věc se ovšem oproti minulým rokům příliš nezměnila. Také letos máme o připravovaných novinkách poměrně jasnou představu. Díky tomu můžeme očekávat, že kalifornská společnost veřejnosti představí čtveřici nových smartphonů. Zájemci o nový iPhone si tak budou moci vybrat z poměrně široké palety zařízení s uhlopříčkou displeje od 5,4 do 6,7 palců.

Zdroj: 9to5Mac

O konkrétních názvech očekávaných smartphonů se nyní na Twitter stručně rozpovídal stále populárnější leaker L0vetodream. Můžeme tak očekávat, že v nabídce najdeme iPhone 12 Pro/Max. Půjde o nástupce současných vlajkových lodí značky. Stejně tak není žádným překvapením, že se v nabídce objeví také iPhone 12. V tomto případě půjde o nástupce iPhonu 11. Úplnou novinkou však bude nejmenšího iPhonu s 5,4 palcovou obrazovkou. V jeho případě musel Apple přijít s novým názvem. Přesněji řečeno si jej vypůjčil od trochu pozapomenutého iPadu. Poslední ze čtveřice iPhonů tak ponese označení iPhone 12 Mini. 

První testy ukázaly, že nejlevnější iPad s dva roky starým procesorem je stejně výkonný jako MacBook Air 2020

Historická tradice velí, že letošní iPhony by měl Apple pojmenovat 11S. Tento název se ovšem v souvislosti s chystanými novinkami prakticky nikdy v žádných spekulacích neobjevoval. Apple místo toho rovnou přechází o označení celé jedné generace dále. Nejspíše tím chce dát najevo, že se tentokrát nebude jednat o žádné drobné vylepšení loňských modelů, ale o zcela nové smartphony. To potvrzuje také fakt, že žádný z letošních iPhonů už nedostane LCD displej. Kompletně celá modelová řada bude vybavena OLED panely. Všechny modely dostanou také nejnovější procesor A14 a nejspíše i podporu 5G. Na konkrétnější specifikace očekávaných novinek si budeme muset počkat nejspíše do září.

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button