Novinky

Známe cenu a termín zahájení prodeje bezdrátové nabíječky Apple AirPower. Levná opravdu nebude

Apple v loňském roce představil celou řadu nových produktů, přičemž ne všechny stačil uvést na pulty obchodů. Řeč přitom není pouze o chytrém reproduktoru HomePod, na zářijové keynote jsme se dočkali také prezentace bezdrátové nabíječky AirPower, která má jako další specifické příslušenství zapadnout do jablečného ekosystému.

Specifikem oválné nabíjecí podložky je možnost nabíjení až tří Apple zařízení zároveň, čímž se odlišuje od ostatních produktů stejné kategorie. Ačkoli výrobce stále neprozradil přesný termín prodeje, podle japonského webu MacOtakara se tak stane v druhé polovině března letošního roku.

V zákulisí se mimo jiné hovoří také o tom, že společně s prodejem AirPower se objeví hardwarová revize bezdrátových sluchátek AirPods, které budou disponovat upraveným obalem disponujícím podporou Qi. Ve stejném kontextu se objevují otázky, zda půjde s nabíječkou od Applu nabíjet také zařízení ostatních výrobců. S ohledem na unifikovaný standard Qi tomu teoreticky nemusí nic bránit, byť firemní strategie Applu něčemu takovému nikdy nakloněna nebyla.

Poslední zajímavost pramení z nabídky internetového obchodu Alza, který AirPower již zalistoval do svého katalogu s předpokládanou cenovkou 4 959 korun. Pokud přihlédneme k faktu, že ostatní bezdrátové Qi nabíječky stojí pouhý zlomek, bude zajímavé sledovat, zda AirPower dokáže u uživatelů vzbudit dostatečný zájem.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

2 Komentáře

  1. Další krok, kterým se kdysi skvělá firma přesouvá z oblasti výpočetní techniky, mezi producenty drobnýho elektroodpadu…
    Včera jsem koukal na web Applu a nějak jsem nemoh najít třeba monitor, co by k jabkum vyráběli 🙁
    Hlavně že svět se zahlucuje čim dál víc digitálnim šumem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close