Novinky

Zbytečnost nebo krok kupředu? Face ID má příští rok dorazit i do iPadu Pro

Už je tomu skoro měsíc, co Apple ve svém novém sídle představil nejnovější iPhony. Nejočekávanější z nich, iPhone X přinesl kromě bezrámečkového vzhledu, OLED displeje a bezdrátového nabíjení také funkci rozpoznávání obličeje. A Face ID, jak se nová technologie oficiálně nazývá, by příští rok měla dorazit i do modelových řad iPadů Pro (recenze iPad Pro 10,5). Alespoň to tvrdí známý analytik Ming-Chi Kuo, který stojí za všemi důležitými predikcemi okolo kalifornské společnosti.

Ve své zprávě, kterou Kuo zaslal investorům dále zmiňuje, že nově představený iPad Pro bude mít jak Face ID, tak i velmi oblíbený Touch ID sloužící k rozpoznávání otisků prstů. K senzoru použitému už od iPhonu 5s má Apple jistě pádné důvody. Nejenže uživatel nepracuje s iPadem v tak těsném kontaktu jako u iPhonu, tudíž by technologie Face ID nemusela vždy správně zareagovat, ale navíc se na ztenčování rámečků u tabletů neklade takový důraz, jako právě u smartphonů. Na osazení obou technologií je tak mnohem větší prostor.

Vzhledem k odstranění Touch ID z nejnovějšího iPhonu se mnoho odborníků i lidí z řad široké veřejnosti obávalo, že Apple populární technologii definitivně zaříznul. Rozhodně tak jde o velmi zajímavou informaci, byť stále hovoříme jen o prognóze. Stejně tak si pořád ještě musíme počkat i na reálné fungování Face ID. První iPhone X má totiž na pulty obchodů dorazit až 3. listopadu.

iPhone X předběhl dobu. Konkurence ho bude dohánět nejméně 2,5 roku

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

2 Komentáře

  1. Jestli bude Face ID stejně spolehlivá jak skvělé Touch ID, tak nevidím důvod, proč by jej neměla kompletně nahradit. Obří krok kupředu…

  2. Já si nemohu pomoct, ale FaceID mi nepřijde jako cesta správným směrem. Otisk je podle mě daleko praktičtější

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button