AktualityNovinky

Zapomeňte na žebříky. Dubajští hasiči budou hasit požáry s jetpacky na zádech

Okázalá metropole Dubaj si neustále zvyšuje národní hrdost rekordy ve všech myslitelných odvětvích. Za všechny můžeme jmenovat monumentální stavby v čele s nejvyšším mrakodrapem světa Burj Kalifa či umělými ostrovy. Pozadu nezůstávají ani složky zajišťující ochranu a správu tamní infrastruktury.

1515920218911002664

Dubajská policie dostala k dispozici nejrychlejší supersporty, které by mohl závidět i instagramový král Dan Bilzerian. Pozadu však nezůstávají ani hasiči, do jejichž výbavy se brzy zařadí dvacet dvoumotorových jetpacků od novozélandské společnosti Martin Aircraft. Součástí kontraktu je dodávka dvou simulátorů pro výcvik budoucích pilotů.

burj1

Důvodem pro objednání jetpacků se stalo množství výškových budov, které v případě požáru neumožňují bezpečné využití výtahů. Každý stroj unese kolem 120 kilogramů nákladu a lze ho mimo jiné pilotovat prostřednictvím dálkového ovládání. O pohon se stará motor s výkonem 200 hp a operační doba se pohybuje kolem třiceti minut. Pořizovací hodnota činí 35 000 USD (přibližně 900 000 CZK), přičemž první kusy mají být dodány začátkem příštího roku.

Zdroj

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button