Novinky

Selfie tyč pro Macbook: Nejhloupější věc, jakou jste kdy viděli

Pořizování selfie snímků se v poslední době stalo velice oblíbenou disciplínou. O významu této zábavy vypovídají sociální sítě, které se „selfíčky“ doslova hemží. Mít na svém profilu originální selfie je pro dnešní mládež doslova povinností, což nezřídka kdy vede k touze po kompozicích pořízených na netradičních místech. Existuje však početná opozice, která tento druh fotografování považuje za nesmyslnou posedlost dnešní doby. Američtí vědci dokonce přišli se závěrem, že časté pořízování selfie lze považovat za regulérní psychickou chorobu.

14_BMacbook selfiestick v akci

Na tuto skutečnost se rozhodla upozornit trojice umělců Art404, John Yuyi a Tom Galle. Předmětem projektu bylo sestrojení selfie tyče, na jejíž konec je umístěna svorka pro připevnění Macbooku. Tvůrci následně vyrazili do ulic New Yorku, kde jejich výtvor prezentovali široké veřejnosti. Zveřejněné fotografie zachycují aktéry na turisticky známých místech jako je Time Square nebo Brooklyn. Netřeba dodávat, že nemotorná tyč s MacBookem na konci vyvolala mezi kolemdjdoucími patřičný rozruch.

selfiestickCílem projektu bylo vyvolat diskuzi nad otázkou, co uživatele vede k maniakální touze pořizovat fotografie sebe sama a do jaké míry může tento trend v budoucnu zajít. Kompletní galerii bizarních fotografií si můžete prohlédnou na tomto odkazu.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button