FinderTipy a triky

Zakažte automatické zamykání souborů

Operační systém Mac OS X Lion představil novou funkci automatické zamykání souborů pro jakýkoliv soubor, který nebyl v poslední době upravován. Jistě jste si již povšimli, že jste byli při upravování takového souboru vyzváni k odemčení či jeho duplikaci. Tento způsob zabraňuje náhodným změnám, které by byly uloženy prostřednictvím funkce auto-save (automatické uložení).

Zakázání automatického zamykání souborů v Mac OS X

  • spusťte Předvolby systému, vyberte volbu Time Machine
  • v nabídce Time Machine (nehledě na to, zda máte Time Machine aktivní či nikoliv) klikněte na Volby
  • v následujícím okně (viz. obrázek 1) odznačte volbu Uzamknout dokumenty XX po poslední úpravě (taktéž je možno tuto volbu ponechat zatrženou a za XX dosadit z roletkového seznamu požadovaný časový úsek, za který se má soubor automaticky uzamknout od poslední úpravy)

UPOZORNĚNÍ!!!

Deaktivací automatického uzamykání souborů bude soubor při dalších změnách v něm provedených automaticky uložen a přepíše jeho původní verzi.

 

Zdroj: OSXdaily.com

Marian Kadlec

grafik na volné noze, web designer - mariankadlec.cz, manžel, Martínkův tatínek, pošetilec posedlý minimalismem, pojitel bodů, skorobloger - blog.mariankadlec.cz, gastrosexuál, skorofrutarián, Apple user, think different

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button