Novinky

WWDC se blíží. Apple se v iOS 13 zaměří na své základní aplikace

Už příští měsíc by se měla uskutečnit tradiční vývojářská konference WWDC, na které Apple pravidelně představuje sotfwarové novinky. Nejočekávanější změnou je obvykle upgrade operačního systému v iPhonu. Nová verze iOS, které by měla nést číselné označení 13. generace, bude podle informací zpravodajského webu Business Insider zaměřena zejména na vylepšení stávajících aplikací. 

Můžeme tak očekávat množství menších vylepšení, které by měly zvýšit konkurenceschopnost defaultních aplikací v iOS vůči produktům třetích stran. Nejspíše tak půjde o aplikace Zprávy, Připomínky, Mapy a Zdraví. Předešlé informace naznačovaly, že letošní WWDC se bude zaměřovat spíše na optimalizaci operačního systému pro iPady, jejichž prodeje v posledním čtvrtletí rostly nejrychleji za posledních 6 let. iPhone naopak momentálně prožívá svůj nejvýraznější propad. 

Podle britské organizace pro ochranu spotřebitelů Apple nadhodnotil údaje o výdrži baterie iPhonu XR

Ač Apple už oficiální čísla nezveřejňuje, nezávislé agentury stále připravují vlastní odhady, které vůbec nejsou optimistické. Apple podle těchto zpráv za poslední kvartál ztratil až 10 procent trhu. Kvůli nasycenosti trhu a nedostatku zásadnějších inovací mají smartphony nejspíše své zlaté časy za sebou. Apple proto stále větší pozornost věnuje aplikacím a službám, které v sobě skrývají obrovský potenciál a jednoho dne by společnosti mohly vydělávat ještě mnohem více, než kdy vygenerovaly prodeje iPhonu. Je tak zřejmé, že letošní WWDC si dá velmi záležet na tom, stávající uživatelé iPhonu zachovali věrnost jádrovým aplikacím v iOS a nepřecházeli ke konkurenčním nástrojům.

Zdroj
BI

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button