Novinky

Podle britské organizace pro ochranu spotřebitelů Apple nadhodnotil údaje o výdrži baterie iPhonu XR

Britské sdružení na ochranu spotřebitelů Which?, které vydává stejnojmenný magazín, otestovalo výdrž baterie v iPhonu XR a došlo k velmi překvapivému výsledku. Britové totiž přišli se závěrem, že Apple údaje o výdrži tohoto telefonu na jedno nabití silně nadhodnotil. Nejvíce se schopnosti ukumulátoru podle magazínu Which? liší při hovoru. Kapacita baterie má podle údajů Applu vystačit na 25 hodin hovoru. Test ovšem ukázal, že ve skutečnosti zvládne iPhone na jedno nabití uskutečnit hovor o délce 16 hodin a 32 minut. Zkoušek bylo samozřejmě provedeno více. Skutečná výdrž byla však vždy nižší o 18 až 51 procent.

iPhone XR

Výrazně slabší výsledky naměřené sdružením Which? nenechaly v klidu ani samotný Apple, který v této souvislosti vydal prohlášení. “Naše produkty velmi pečlivě testujeme a za námi udávanou výdrží baterie si stojíme. Díky integraci softwaru a hardwaru je iPhone navržen tak, aby jeho výdrž byla co nejvyšší. Od toho se odvíjí naše metodika měření. Which? neprozradil, jakou metodiku při provádění testu zvolil, takže naše výsledky nemůžeme spolehlivě porovnávat,” uvedl ve svém prohlášení výrobce iPhonů. Apple také přidal odkaz na stránky, kde svou metodiku podrobně rozebírá. 

Apple zkoumá unikátní technologii čtečky otisků. Objevit by se mohla v některém z dalších iPhonů

Which? pravidelně testuje výdrže baterií smartphonů také ostatních značek. V případě produktů od Sony a Nokie se ukázalo, údaje o výkonu baterie udávané výrobcem jsou podhodnocené a výrobek ve skutečnosti zvládne na jedno nabití pracovat déle. HTC a již zmíněný Apple naopak své údaje nadhodnocují. 

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button