Novinky

Zlaté časy iPhonu jsou pryč. Jejich prodeje oproti loňsku klesly o třetinu

Apple už několik měsíců nezveřejňuje prodejní čísla svého nejdůležitějšího produktu. Společnost nejspíše v pravý čas vytušila, že smartphony mají svou zlatou horečku za sebou a prodeje iPhonu už rekordy trhat nebudou. Ač už oficiální čísla ověřená samotným Applem nejsou k dispozici, nezávislé agentury stále pravidelně sestavují důvěryhodné odhady vývoje trhu se smartphony. 

Poslední data od analytické společnosti IDC ukazují, že to nejlepší má iPhone skutečně za sebou. V druhém fiskálním čtvrtletí letošního roku totiž Apple prodal 36,4 milion smartphonů, což je v meziročním srovnání o třetinu méně. Obvykle byla totiž společnost z Cupertina za jeden kvartál schopna prodat kolem 50 milionů iPhonů. Díky takto razantnímu propadu Apple ztratil pozici druhé nejsilnější značky na trhu, když jej předběhl čínský Huawei. Apple logicky také přišel o značnou část tržního podílu. Místo loňských 19 procent si pro sebe nyní ukrojil pouze 11 procent. 

Apple má začít k letošním iPhonům konečně přidávat rychlonabíječku

Světovou jedničkou zůstává Samsung, který za uplynulé čtvrtletí prodal 71 milionů smartphonů. Také Jihokorejci ale zaznamenali ztrátu. Chytrých telefonů značky Samsung se totiž loni prodalo o 8 procent méně. Největším skokanem je potom už zmíněný Huawei, který prodeje zvýšil o 50 procent. Celkem světoví výrobci za čtvrtinu roku prodali 310 milionů smartphonů, což oproti loňsku představuje propad o 6 procent. 

Zdroj
macrumors
Štítky

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

2 Komentáře

  1. ono není tolik lidí co by dali za telefon každý rok přes dvacet tisíc, natož přes třicet nebo čtyřicet tisíc korun

  2. Ne každý chce smartphone o rozměrech kancelářského papíru, který se nevejde do kapsy. iPhone SE se už nevyrábí a jiní výrobci na 4″ highend kašlou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close