Novinky

Apple má začít k letošním iPhonům konečně přidávat rychlonabíječku

Podpora rychlého nabíjení se poprvé objevila s příchodem iPhonu 8, jenž umožnilo nabití na 50 % kapacity za 30 minut. Stejná funkce je součástí také všech novějších iPhonů, ovšem má to jeden zásadní háček. Rychlého načerpání energie lze dosáhnout výhradně prostřednictvím silnějšího USB-C adaptéru, který však není součástí standardního balení. V krabičce každého iPhonu se totiž nachází pouze 5W nabíječka. Pokud si tedy chcete užít rychlého nabíjení, musíte si USB-C adaptér dokoupit, případně použít ten od iPadu Pro či MacBooku.

Pro úplnost je vhodné dodat, že kombo zahrnující 18W USB-C napájecí adaptér a kabel USB-C/Lightning vás přijde na 1 480 korun, což rozhodně není málo. Situace je o to bolestnější, že rychlonabíječka je již několik let standardním příslušenstvím u většiny androidích výrobců.

Dvojitá radost pro majitele Macbooků

Krkavčímu chování Applu vůči jeho zákazníkům však může být již velice brzy konec. Japonský blog MacOtakara totiž přišel s informací, že součástí balení u všech chystaných iPhonů bude 18W USB-C nabíječka s USB-C/Lightning kabelem. Pokud tedy zákulisní zdroje staví na reálných základech, půjde o dvojnásobnou radost. Uživatelé tak konečně dostanou v krabičce od iPhonu kabel, s jehož pomocí ho budou moci propojit s MacBooky, které spoléhají výhradně na rozhraní USB-C, respektive Thunderbolt 3.

Na druhou stranu je též nutné zmínit, že podobná spekulace kolovala již v loňském roce a všichni moc dobře víme, jak to dopadlo. Výkonnější 18W adaptér se nakonec objevil pouze u iPadu Pro a „eskové“ iPhony byly a stále jsou distribuovány se základní (a žalostně pomalou) nabíječkou. Letošek snad bude v tomto směru jiný – a konečně to klapne.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close