Novinky

WhatsApp představil aplikaci pro OS X a Windows

Dnešní zprávička udělá radost všem uživatelům aplikace WhatsApp. Vývojáři mobilního kecálka vydali desktopovou verzi určenou pro operační systémy OS X a Windows. Příchod aplikace na monitory počítačů už avizovaly neoficiální zdroje s několikatýdenním předstihem, nicméně nikdo nedokázal odhadnout, jak jsou tvůrci daleko a kdy vůbec se objeví finální sestavení.

whatsapp-users-can-now-download-desktop-app-for-windows-os-x

Mezi klíčové funkce patří synchronizace dat s mobilním klientem, kdy uživatel uvidí stejný obsah na obou zařízeních. V podstatě jde o obdobu funkce Handoff, která je nativně integrována v iOS a OS X. WhatsApp na Macu pracuje nativně, což v praxi znamená podporu pro systémová oznámení v notifikačním centru či možnost využití klávesových zkratek. Synchronizaci s mobilní verzí provedete prostřednictvím naskenování QR kódu nabídce Nastavení.

WhatsApp.0.0

Desktopového klienta můžete bezplatně stáhnout na tomto odkazu. Forma komunikace prostřednictvím Instant Messaging se těší ze strany uživatelů stále větší oblibě. Vydání klienta pro “dospělé“ operační systémy bylo ze strany WhatsApp logickým krokem vedoucím k posílení pozice v komunikačním odvětví.

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button