Novinky

WhatsApp odsouvá změnu podmínek a vysvětluje, co se doopravdy změní

WhatsApp se v poslední době dostal pod nepříjemnou palbu kritiky. Spouštěčem obrovské vlny nevole se stalo ohlášení nových smluvních podmínek. Toho se okamžitě chytla média, několik veřejně známých osobnostní v čele s Elonem Muskem, tisíce “odborníků” z řad široké veřejnosti a rázem bylo neštěstí na světě. Na to se dále nabalily nejrůznější hoaxy plné nesmyslů a polopravd. Vše nakonec vyeskalovalo odlivem části uživatelské základny k alternativám v podobě aplikací, jako jsou Signal či Telegram.

Celá věc nabrala takový spád, že konkurenční platformy kolikrát nestíhaly odbavit nově příchozí uživatele a jen horko těžko zvládaly škálovat svou infrastrukturu, aby vše ustály bez ztráty kytičky. Takovou reakci WhatsApp evidentně nečekal, a proto se rozhodl kontrovat odkladem změny podmínek z 8. února na 15. května.

Kolem WhatsApp vznikla zbytečná panika

Co se tedy ve skutečnosti změní? V kostce jde o to, že WhatsApp začne poskytovat data mateřskému Facebooku. Je ovšem vhodné dodat několik zásadních faktů. V prvé řadě se to bude týkat primárně konverzací, kdy uživatel komunikuje například s e-shopem či jiným podnikatelským subjektem. Změny se tedy v žádném případě nepromítnout do osobních konverzací či hovorů a nic se nezmění ani na způsobu šifrování zpráv. Jednoduše řečeno, vaše zprávy zůstanou i nadále soukromé a nikdo nebude zkoumat jejich obsah.

Zdroj: unsplash

Další, a zřejmě tou nejdůležitější informací je skutečnost, že podmínky pro EU se liší od zbytku světa. Evropská Unie má totiž mnohem přísnější legislativu, takže jakákoli panika z toho, že Facebook získá přístup k citlivým datům, není absolutně na místě.

WhatsApp si velmi rychle uvědomil, jak zbytečná panika se kolem jeho nových podmínek rozjela a proto se rozhodl vše vysvětlit srozumitelnou formou na této stránce.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button