Novinky

WhatsApp nyní můžete odemykat pomocí Touch ID, nebo Face ID

Populární chatovací aplikace WhatsApp dostala významnou aktualizaci, která zvyšuje celkové zabezpečení. Nyní totiž můžete aplikaci zamknout pomocí Touch ID a nebo Face ID.

Po aktualizaci aplikace na verzi 2.19.20 se tak v Nastavení objeví nová položka, která se nachází v sekci Účet a poté Soukromí. Zde naleznete novou možnost Zamykání obrazovky. Způsob zamknutí závisí samozřejmě na vašem iPhonu, tj. můžete použít Touch ID na starších iPhonech a nebo Face ID na iPhone X a novějších. Pokud by se stalo, že by vás aplikace nerozpoznala, tak lze zadat klasicky vámi nastavený kód. 

Zamykáním to nekončí

Tato aktualizace ovšem nepřinesla pouze možnost WhatsApp zamykat. Pokud patříte mezi uživatele, kteří rádi posílají „stickery“ , neboli samolepky, tak pro vás máme dobrou zprávu. Pro jejich posílání už totiž nemusíte stahovat celý balíček, ale můžete si je stahovat po jedné a přidat je do oblíbených.

To se může hodit třeba v případě, že nedisponujte zcela rychlým připojením k internetu a nebo zkrátka preferujete pouze pár samolepek a zbytek nepoužíváte. Ušetří vám to tak úložiště a zvýší přehlednost při psaní zpráv.

[appbox appstore 310633997?mt=8]

Marek Smékal

Jsem dlouholetý jablíčkář, trochu geek a mám rád jablečný džus. Začínal jsem na původním iPadu a můj první iPhone byl 4S. Mám rád focení a zkouším různé fotografické aplikace, ve volném čase píšu články a bleskovky, nebo hraji videohry na Xboxu. Baví mě také sebevzdělávání a timemanagement. Apple produkty používám asi od roku 2009 a stále baví :) #ApplePower

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button