WhatsApp nyní můžete odemykat pomocí Touch ID, nebo Face ID

Populární chatovací aplikace WhatsApp dostala významnou aktualizaci, která zvyšuje celkové zabezpečení. Nyní totiž můžete aplikaci zamknout pomocí Touch ID a nebo Face ID.
Po aktualizaci aplikace na verzi 2.19.20 se tak v Nastavení objeví nová položka, která se nachází v sekci Účet a poté Soukromí. Zde naleznete novou možnost Zamykání obrazovky. Způsob zamknutí závisí samozřejmě na vašem iPhonu, tj. můžete použít Touch ID na starších iPhonech a nebo Face ID na iPhone X a novějších. Pokud by se stalo, že by vás aplikace nerozpoznala, tak lze zadat klasicky vámi nastavený kód.
Zamykáním to nekončí
Tato aktualizace ovšem nepřinesla pouze možnost WhatsApp zamykat. Pokud patříte mezi uživatele, kteří rádi posílají „stickery“ , neboli samolepky, tak pro vás máme dobrou zprávu. Pro jejich posílání už totiž nemusíte stahovat celý balíček, ale můžete si je stahovat po jedné a přidat je do oblíbených.
To se může hodit třeba v případě, že nedisponujte zcela rychlým připojením k internetu a nebo zkrátka preferujete pouze pár samolepek a zbytek nepoužíváte. Ušetří vám to tak úložiště a zvýší přehlednost při psaní zpráv.