AktualityNovinky

WhatsApp již používá 900 milionů aktivních uživatelů

Nepochybujeme, že mezi našimi čtenáři se najde většina, která zná populární aplikaci WhatsApp pro mobilní komunikaci. Tento nástroj se stal během svého krátkého života natolik populární, že o něj projevila zájem největší sociální síť na světě. Výsledkem byla akvizice s Facebookem, který ho na začátku loňského roku koupil. V současné chvíli se jedná o jednu z nejstahovanějších aplikací napříč platformami Android a iOS. Tvůrci se v lednu pochlubili základnou čítající 700 milionů aktivních uživatelů, která v těchto dnech povyskočila na hodnotu 900 milionů.

Whatsapp-for-iOS-2To je z mnoha úhlů pohledu úžasné číslo vyjadřující popularitu chatování skrze mobilní data. Pokud se podaří udržet dosavadní trend, brzy se tento IM kecálek dočká magické miliardy aktivních uživatelů. Predikce hovoří o prvním čtvrtletí roku 2016. Zajímavější ovšem bude sledovat, zda se Mark Zuckerberg rozhodne pro určitou formu monetizace, která by mohla do firemní kasy přinést nemalé finanční prostředky.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button