Novinky

Webový prohlížeč Google Chrome dostal oficiální podporu pro čipset Apple M1

Je to 8 dní, co Apple oficiálně do světa uvedl revoluční čipset Apple M1. Za tuto krátkou dobu už několik firem či herních studií začalo aktualizovat své aplikace na novou ARM64 architekturu. S rychlou reakcí na novou architekturu jednoznačně překvapila společnost Microsoft, která přidala nativní podporu svého balíčku Office pro nové M1 procesory. Dalším v řadě je třeba společnost Blizzard, která přišla s aktualizací jejich slavné hry World of Warcraft. Dnes společnost Google vydala prohlášení, že její internetový prohlížeč Chrome dostává také podporu pro nový čipset od Applu. 

Zdroj: Google

Výhodou podporovaných aplikací je rychlost, kterou oproti aplikacím překládaným pomocí nástroje Rosseta 2 dokážou nabídnout. Nejnovější testy ukazují, že Rosseta 2 zpomaluje chod aplikace o přibližně 21 %, což může při mnohých procesech být kámen úrazu. Společnost Google ve svém prohlášení upozorňuje, že novou aktualizaci aplikace Chrome do světa vypouštějí postupně, tudíž může chvíli zabrat, než bude možné si tuto verzi stáhnou také u nás. Toto je jednoznačně dobrý krok ze strany Google, jelikož většina uživatelů upřednostní podporované aplikace oproti jejich nepodporované konkurenci. 

A co vy? Objednali jste si nějaký nový Mac s procesorem M1? Dejte nám vědět v diskuzi.

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button