Novinky

Vývoj bezdrátové nabíječky AirPower se chýlí ke konci. Prodávat se začne v září

Před nedávnem jsme vás informovali o nepříliš lichotivém prvenství bezdrátové nabíječky AirPower. S ohledem na uvedení v loňském roce se stala produktem s logem Applu, na který se v jeho novodobé historii čeká nejdéle. Oficiální premiéra proběhla již 12. září loňského roku společně s modely iPhone 8/Plus a iPhone X.

Recenze bezdrátové nabíječky Fast Wireless Charger. Když značka nehraje roli

Hlavní předností AirPower má být schopnost nabíjet až tři zařízení zároveň. Jakkoli se může zdát vývoj bezdrátové nabíječky standardní záležitostí, Apple s nejvyšší pravděpodobností narazil na vícero problémů. Podle nedávno publikované zprávy za zpožděním stojí technologické překážky. Konkrétně má jít o kalibraci řídící jednotky, která kontroluje teplotu a chrání komponenty před přílišným zahříváním.

 

Uvnitř nabíječky se nachází komplikovaná soustava obvodů, nad nimiž dohlíží speciální čip od Applu. Další zajímavostí je fakt, že AirPower běží na ořezané verzi operačního systému iOS, který má na starosti řízení spotřeby. Vývojáři se údajně potýkají také optimalizací firmwaru a překrýváním indunkčních cívek zajišťující přenos energie z podložky do nabíjeného zařízení.

Recenze bezdrátové nabíječky Fast Wireless Charger. Když značka nehraje roli

Jeden ze zdrojů se mimo jiné nechal slyšet, že cílem Applu je začít AirPower prodávat v průběhu letošního září. V tuto chvíli je nabíječka podrobována rozsáhlému testování při každodenním provozu na půdě Apple Campusu. Z toho lze usuzovat, že vývoj produktu se nachází v poslední fázi a pokud se neobjeví další komplikace, za dva měsíce se konečně objeví na pultech obchodů.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button