Novinky

Šikana za podprsenky a přísné vedení: zaměstnanec Pegatronu prozradil, jak probíhá výroba iPhonů

Zatímco internetem kolují hromady spekulací o novém iPhonu, v čínských továrnách už se pomalu rozjíždí výroba. Vše probíhá, jak se říká, za zavřenými dveřmi a pod přísným utajením. Student Dejian Zeng z New York University pracoval minulý rok po dobu šesti týdnů v jedné z těchto továren, a tak se rozpovídal o tamních poměrech.

„Když jsme ráno přišli do práce, museli jsme tam nechat všechny své věci. Na pracoviště nebylo povoleno nosit řetízky, náramky, klíče nebo telefony. Zkrátka nic kovového, protože při vstupu jsme procházeli dvěma detektory kovu. Když mě přemístili na novou linku, kde se vyráběl nový iPhone 7, podmínky se ještě zpřísnily. Vzpomínám si na ženy, které měly kovové zapínání u podprsenek. Byl jim zakázán vstup na pracoviště, dokud se nevrátí s novou podprsenku, vyrobenou jen z textilu.“

Zeng také uvedl, že zaměstnanci na vyšší pozicích si svůj telefon vzít mohli ale při každém odchodu museli prokazovat, že se jedná o jejich zařízení, a ne třeba o aktuálně vyráběný model. V minulosti se prý totiž několikrát stalo, že se pár jedinců pokusilo nové telefony vynést z továrny, ihned je však zatkla policie.

0311WIFFJOEL002Z těchto řádků je patrné, že pracovat v těchto podmínkách není vůbec snadné. Dá se pochopit, že Apple chce své produkty držet v tajnosti až do odhalení na tiskové konferenci, vyvstává však otázka, jestli to už není přespříliš.

Zdroj

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

2 Komentáře

  1. Spíš než jakou si mají dámy mají vzít podprsenku je zarážející, že na ubytovnách blízko továren jsou sítě pod okny, které zde instalovali kvůli častým sebevraždám skokem z okna. Možná, že skutečné pracovní podmínky budou ještě daleko tvrdší, než tenhle chlapík uvádí.

    1. Celkově je smutné, že se tohle děje pod záštitou Applu. Na konferencích se pyšní zelenou ekologií a bůhví čím vším ale nejsou schopni zajistit příjemné pracovní prostředí pro dělníky, kteří jsou neméně důležití jako vývojáři v Cupertinu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button