Novinky

Nové schéma iPhonu 8 potvrzuje dřívější spekulace o fotoaparátu a další výbavě

Tento týden jsme se dočkali vůbec prvního úniku, který odhalil maketu iPhonu 8, jehož debut se odehraje na sklonku letošního léta. Dalším dílem do této skládanky se stává schéma, které potvrzuje dosavadní spekulace a zároveň vyvrací několik starších zpráv. Pokud přiložená ilustrace vychází z reálným materiálů, chystaný iPhone způsobí další malou revoluci v mobilním segmentu.

Podívejte se na první živé fotografie prototypu iPhone 8

Z náčrtku je na první pohled patrný vertikálně umístěný modul duálního fotoaparátu s přisvětlovací diodou mezi objektivy. Daleko zajímavěji se ovšem jeví zbytek zadní strany, která postrádá dříve avizovaný otvor pro biometrický snímač otisků Touch ID. Tato skutečnost přiživuje zvěsti o integraci čtečky do displeje. Jestliže se tak skutečně stane, Apple tím může doslova vypálit rybník své konkurenci, respektive Samsungu, který byl nucen u vlajkového modelu Galaxy S8 (preview) použít řešení čtečky umístěné na zadní straně vedle hlavního fotoaparátu.

iphone-8-schematics

Pozornost si zaslouží oválná značka uprostřed zadního krytu, což lze přisuzovat přítomnosti systému bezdrátového nabíjení. Přestože se objevují zdroje hovořící o technologii přenosu na větší vzdálenost, pravděpodobně půjde o konvenční indukci vyžadující přímý kontakt s nabíjecí podložkou.

c-krspdwaaau8ml-jpg-large

Co se týče ostatních parametrů, iPhone 8 má údajně nabídnout OLED displej, stereoskopický systém pro hrátky s rozšířenou realitou a konstrukci kombinující kovový rámeček se skleněnými zády.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button