Novinky

Volkswagen hledá inspiraci u Applu. Chce vyrábět ty nejlepší elektromobily na světě

Éra zkostnatělosti automobilového průmyslu je definitivně pryč. Všichni přední výrobci si v posledních letech velmi rychle začali uvědomovat sílu moderních technologií a především nových hráčů, kteří se nebojí vyrazit do boje s těmi největšími hráči. Na dynamický vývoj je třeba hbitě reagovat, což pochopili také u jinak konzervativního Volkswagenu, který se rozhodl pro zásadní obměnu strategie. Vedoucí konstruktér VW Klaus Bischoff v jednom z rozhovorů prozradil, že společnost se hodlá inspirovat v přístupech Applu k budoucím projektům, u nichž dominuje přímočarost, jednoduchost a čistota.

Za zavřenými dveřmi německé automobilky v současné době probíhají diskuze nad tématem elektrifikace, která převezme žezlo po spalovacích motorech. Klaus Bischoff dále dodal, že cílem VW je vyvinout zcela novou platformu, která bude ve všech ohledech přesvědčivá. Volkswagen dosud zaostával za jinými výrobci ve snahách elektromobility, ovšem přísnější předpisy týkající se emisí v Evropě a Číně donutily firmu opustit vlažné tempo a naplno pracovat.

O tom mimo jiné svědčí masivní investice do výzkumu, které mají do roku 2022 činit 34 miliard eur. Z toho rovných 6 miliard eur bude vyčleněno na novou modulární platformu nazvanou MEB, která poslouží coby základní kámen k 20 plně elektrických modelů. Bischoff také řekl, že aktuálně jde o jeho nejlepší období kariéry u Volkswagenu. Poprvé za celou dobu má rozvázané ruce a může se věnovat věcem, které mu byly dříve zapovězeny.

Jasnější kontury vize VW o budoucnosti značky se dozvíme už první týden v březnu. Na ženevském autosalonu se očekává představení nových konceptů a dost možná dojde na odhalení novinky, jejíž kola bude pohánět elektřina z akumulátorů.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button