Novinky

Víme, jak bude vypadat iPhone Xr 2. V čem se bude lišit od svého předchůdce?

Zřejmě nikdo nepochybuje, že Apple letos představí následovníka iPhone Xr (recenze), který se má podle některých jmenovat iPhone Xe. Zatímco název je stále velmi nejistý, z pohledu výbavy a designu toho víme už poměrně dost. Může za to především Steve McFly vystupující na Twitteru pod přezdívkou OnLeaks. A jelikož se v minulosti několikrát ukázal jako důvěryhodný zdroj, není příliš důvodů mu nevěřit ani tentokrát.

Pro lepší ilustrování se McFly rozhodl spojit síly s Pricebaba a vydat poměrně detailní render zařízení vycházející z technických výkresů. Výsledkem je krátké video, na němž si můžeme iPhone Xr 2 (iPhone Xe) prohlédnout ze všech úhlů. Chystaná novinka nabídne v mnoha ohledech podobný design jako jeho předchůdce. Hlavní změna se odehraje na zadní straně, kam se nastěhuje duální fotoaparát. Modul bude mít čtvercový tvar a minimálně na renderu působí masivním dojmem.

Šasi pravděpodobně bude opět z hliníku a nabídne stejné rozvržení ovládacích tlačítek jako stále aktuální iPhone Xr. Přední stranu bude zdobit LCD displej s úhlopříčkou 6,1 palce. Vhledem k tomu, že velikost zobrazovače zůstane stejná, je více než jisté, že nabídne i totožné rozlišení 828 x 1792 pixelů. To v kontextu s konkurencí nepůsobí kdovíjak světoborně, ale ruku na srdce, kolik uživatelů iPhonu Xr jste slyšeli stěžovat na rozlišení displeje.

Na věrohodnosti celé zprávy přidává fakt, že podobné kontury již dříve oznámil japonský blog MacOtakara, který je proslulý svými kontakty na dodavatelské řetězce Applu.

Přestože se iPhone Xr jevil po uvedení jako propadák, minimálně na americkém trhu jde o naprostý bestseller (článek zde). Uvedení nástupce je tedy pro Apple logickým krokem. Praxe totiž ukázala, že kombinace nového designu a příznivější cenovky zkrátka funguje.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button