Novinky

Větší hit než se očekávalo. Poptávka po nových iPhonech překonává odhady

Už v týdnech před představením nových iPhonů bylo víceméně jasné, že Apple jejich premiéru pojme spíše jako jemné generační omlazení. Lidé, kteří vlastní iPhone X nebo iPhone XS, pravděpodobně nebudou na nové modely přecházet v nijak masovém měřítku. O upgradu budou uvažovat spíše ti, kteří poslední dva až tři roky vlastní jablečný smartphone vybavený čtečkou otisků prstů. 

Stále delší životní cyklus chytrých telefonů je jasně patrným trendem, kterému se výrobci budou muset přizpůsobit. V případě Applu ovšem situace nemusí být zase tak vážná. Podle respektovaného analytika Ming-Chi Kua totiž zatím poptávka po iPhonu 11 a 11 Pro překonává očekávání. Jako dobrý tah se ukazuje zejména představení nových barevných variant. 

Nejvíce totiž lidé v rámci předobjednávek žádají iPhone 11 Pro v provedení půlnoční zeleně a iPhone 11 v zelené a fialové. U dražšího modelu se ovšem Apple podle Kua potýká s problémy, které se týkají skla pro model půlnočně zelený model. Výroba zatím nejde podle plánů a tak toto provedení bude pravděpodobně nějakou dobu nedostatkovým zbožím. 

Kvůli nové konkurenci opouští představenstvo Applu jeho vlivný člen

Rozložení poptávky po nových iPhonech není jinak překvapivé. Ming-Chi Kuo totiž ve své zprávě zmiňuje, že největší zájem o modely iPhone 11 Pro a 11 Pro Max přichází ze Spojených států, zatímco v Číně boduje cenově dostupnější iPhone 11. Díky tomu analytická společnost TK Securities, jejímž zaměstnancem je právě Kuo, zvýšila svůj odhad prodejů iPhonů v roce 2019 z 65-70 milionů kusů na 70-75 milionů kusů. 

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button