Novinky

V iOS 14 se objeví mraky novinek, iPhone díky tomu dostane funkci, kterou má Android již od svého počátku

Operační systém iOS prošel za poslední dobu řadou zásadních změn. Mezi ty nejčerstvější a zároveň nejmarkantnější patří vznik systémové větve iPadOS, která pohání všechny jablečné tablety. Další nálož novinek nás čeká už zanedlouho na vývojářské konferenci WWDC 2020, kterou Apple tradičně věnuje novým verzím operačních systémů.

Zdroj: CeskyMac.cz / autor fotografie: Richard Streit

Ačkoli nás od této události dělí několik měsíců, díky únikům už víme o několika vylepšeních, která budou součástí iOS 14. Uživatel vystupující pod přezdívkou Dongle zveřejnil na svém Twitteru několik screenshotů z doposud nevydané beta verze iOS 14. Snímky systému ukazují sekci nastavení věnované tapetám, které budou nově rozděleny na konkrétní sbírky.

Vylepšená organizace tapet přinese v iOS 14 lepší možnosti při výběru nového obrázku. To ovšem není všechno. Uživatelé si budou moci nově vybrat dynamickou tapetu také na plochu a nikoli pouze na zamykací obrazovku. Dále budou k dispozici nové efekty. K tmavé verzi tapety přibudou další možnosti v podobě rozmazaného pozadí a barevných přechodů.

Ještě zajímavěji však zní informace, podle níž se v iOS 14 dočkáme přítomnosti widgetů na hlavní obrazovce, která je aktuálně vyhrazena pouze pro ikony aplikací. Apple tak pravděpodobně uvažuje nad přidáním funkce, která je nativní součástí operačního systému Android od jeho vzniku. Projekt zabývající se widgety v iOS nese interní označení “Avocado“ a v zákulisí se o něm spekuluje již delší dobu. Na druhou stranu je vhodné dodat, že stále není nic jisté. Apple může své plány ještě přehodnotit a tuto funkci z iOS 14 nakonec vyřadit.

Od dalších zdrojů přichází zprávy, že v iOS 14 se objeví přepracovaná aplikace Aktivity a značně vylepšená iCloud klíčenka pro správu hesel. Za téměř jisté lze považovat integrování funkce CarKey, díky níž bude možné použít iPhone k odemykání automobilu.

Zatím to vypadá, že letošní aktualizace operačního systému iOS 14, přinese opravdu bohatou nadílku nových funkcí. Dejte nám diskuzi vědět, na jakou z nich se těšíte nejvíc a co dalšího by podle vás mohl Apple přidat.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button