Novinky

iOS 14 přinese funkci CarKey. Jako první si své auto odemknout iPhonem majitelé BMW

Stejně jako každý předchozí rok, i letos by měl Apple v průběhu letoška představit nové verze svých operačních systémů. To se pravidelně děje na vývojářské konferenci WWDC, která se koná v polovině roku. Letos nad jejím konáním kvůli šíření koronaviru visí otazník. Je však velmi pravděpodobné, že nějakým způsobem Apple svůj nový software světu ukáže. Na své iPhony si tak ještě letos nainstalujeme operační systém iOS 14. Ten by měl přinést jednu velmi zajímavou novinku zejména pro majitele novějších aut.

Magazín 9to5mac se totiž dostal ke kousku kódu přípravového iOS 14, který poodhaluje novinku s názvem CarKey. Tato funkce umožní odemknutí vozu přímo prostřednictvím smartphonu. Uniklý kód dále prozrazuje, že na novince Apple pracuje společně s automobilkou BMW. Německé vozy této značky tak budou pravděpodobně první, které tuto funkci nabídnou. BMW na dotaz magazínu tuto skutečnost nepopřela.

Testy výkonu ukazují, že procesor A12Z v novém iPadu Pro je téměř identický s A12X v iPad Pro z roku 2018

Německá automobilka se v této oblasti dlouhodobě staví do pozice lídra trhu. Skrze svou aplikaci už částečné ovládání vozu přes telefon nabízí. Nyní by tyto vychytávky měly být integrovány přímo do iOS. Výrobci automobilů dokonce vytvořili skupinu s názvem Car Connectivity Consortium (CCC), v rámci které se snaží hnát dopředu inovace v oblasti přístupu k vozidlu skrze chytrá zařízení. Posláním této organizace je vytvářet unifikované standardy v této oblasti. Součástí aliance je také Apple. Členy CCC jsou prakticky všechny velké světové značky. Dá se tak očekávat, že po BMW umožní odemknutí iPhonem také další vozy.

Zdroj
AppleInsider

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button