Novinky

Uznal Apple konečně chybu? Všechny nové MacBooky se vrátí ke staršímu typu klávesnice

MacBooky jsou úžasná zařízení, která nachází uplatnění v celé řadě oborů. Může za to především unikátní symbióza hardwaru a softwaru, která je pro počítače Applu typická. Přes všechny výhody a skvělé vlastnosti však jablečné laptopy trápí jeden zásadní neduh. Jak už možná tušíte, mířím tím na problémové klávesnice s motýlkovými mechanismem. 

Ta je již několik let v řadě postrachem všech uživatelů, kteří se dříve či později setkají s nekorektním chováním v podobě zasekávání jednotlivých kláves. Viníkem je složitý mechanismus spínačů, který se rád zanáší prachem, což následně vede k nejrůznějším poruchám. Přestože se Apple snaží s každou revizí MacBooků klávesnici vylepšovat, na celkové situaci to v podstatě nic nemění.

V kuloárech se čím dál častěji spekuluje o tom, že Apple hodlá v tomto kontextu přejít zpět na takzvaný nůžkový mechanismus, který je v porovnání s tím současným mnohem spolehlivější. Ačkoli se jedná o neoficiální informace, na věrohodnosti jim aktuálně přidal velmi dobře informovaný analytik Ming-Chi Kuo. Ten totiž v nové zprávě věnované investorům sděluje, že změna se odehraje již na podzim letošního roku. V tento čas se údajně objeví zbrusu nový 16“ MacBook Pro, který krom nabušené výbavy dorazí s již zmíněným nůžkovým mechanismem kláves.

Tato novinka se v průběhu roku 2020 promítne také do dalších modelů z řad MacBook Pro a MacBook Air. Kuo dále předpovídá, že Apple se bude v následujícím období více soustředit na prosazování iPadu, kterým chce oslovit běžné uživatele ze světa Windows. S ohledem na dosavadní marketingovou činnost Applu nejde o nic překvapivého. Tento trend lze pozorovat již delší dobu a s nástupem iPadOS dojde k ještě větší mediální masírce.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close