Novinky

Úžasně zpracované rendery ukazují, jak by mohl vypadat nový iPad Pro s FaceID

Po představení operačního iOS 12 (článek zde) je téměř jisté, že další generace tabletu s logem Applu projde výraznou proměnou. Za touto predikcí stojí především upravené ovládání, které naznačuje, že budoucí iPad převezme designový jazyk iPhonu X. Pokud sledujete dění kolem Applu pravidelně, spekulace na toto téma vás jistě neminuly. Do popředí se mimo jiné dostalo také prohlášení uznávaného analytiky Ming-Chi Kuo, který tvrdí, že všechny nadcházející modely iPadu Pro dostanou Face ID.

Tyto a další aspekty dovedly redakci zahraničního webu PhoneArena k vytvoření několika působivých renderů, které ukazují, jak by mohl budoucí iPad Pro vypadat. Za pozornost jistě stojí fakt, že vlivem obecně větších rozměrů se chystaná novinka obejde bez výřezu v displeji. Tablety jsou zkrátka o poznání větší než smartphony a potřebné senzory půjde relativně snadno schovat do rámečku. Díky absenci čtečky otisků půjde udělat okraje opět o něco tenčí. Stále však budou o něco větší než u iPhonu z důvodu zachování pohodlné ergonomie.

Při pohledu na publikované rendery musíme dodat, že pokud bude další iPad Pro bude vypadat alespoň z poloviny takto, zlobit se rozhodně nebudeme. Na základě dosud uniklých informací a zkušeností s první betou iOS 12 existuje vysoká pravděpodobnost, že Apple skutečně představí tablet, který bude stavět na základech iPhonu X. Pokud pomineme náznaky v operačním systému, jde o logický krok v přirozeném vývoji. Velký otazník však stále visí nad použitou zobrazovací technologií. S ohledem na náročnost výroby OLED panelů se ovšem dá předpokládat, že iPady zůstanou nadále u osvědčených LCD displejů.

Co se týče termínu odhalení, v zákulisí se šušká o zářijové konferenci. Na té Apple pravidelně představuje kromě nových iPhonů i další hardwarové novinky. S blížícím se termínem lze proto očekávat, že internetem začne kolovat stále větší množství spekulací, které nám odhalí další podrobnosti o chystaných novinkách včetně nové generace jablečných tabletů.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button